null

Rejestracja do kampanii Rowerowy Maj 2023 trwa!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Do 31 stycznia warszawskie placówki oświatowe mogą wysyłać zgłoszenia do udziału w kolejnej edycji kampanii Rowerowy Maj. Już po raz 6. będziemy promować w stolicy przyjazną zdrowiu i środowisku aktywną mobilność. Zabawa i zdrowa rywalizacja potrwa przez cały maj. Do udziału zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola, również niepubliczne.

Trwają zapisy do kolejnej edycji znanej i lubianej przez uczniów oraz przedszkolaków kampanii. Zaproszenia do udziału w Rowerowym Maju trafiły do skrzynek mailowych warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli, a wraz z nimi link do rejestracji. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 75 tysięcy dzieci i przedszkolaków. Wspólnie wykręciliśmy ponad 1,7 miliona aktywnych przejazdów. Mamy nadzieję, że w nadchodzącej edycji osiągniemy kolejne rekordy aktywności.

Zapraszamy do udziału

Kampania Rowerowy Maj poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower i inne sposoby na aktywne przemieszczanie się, uczy dobrych i zdrowych nawyków.

Uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, a przy okazji także rodzice, nauczyciele i inni pracownicy placówek przesiadają się z samochodów na rowery, hulajnogi, by aktywnie dojeżdżać na zajęcia oraz do pracy. Każdy przejazd, który odbędzie się przy pomocy jednego z aktywnych środków transportu zostanie nagrodzony naklejką. Im więcej aktywnych dojazdów, tym większa satysfakcja oraz szansa na zdobycie ciekawych nagród!

Rywalizacja toczy się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Dla najaktywniejszych uczestników przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody, które mają za zadanie dodatkowo zmotywować do aktywnych dojazdów. Najważniejsza w całej akcji jest jednak dobra zabawa, za którą stoi mnóstwo korzyści – od wyrabiania zdrowych nawyków i pielęgnowanie samodzielności wśród najmłodszych, po dbanie o klimat i powietrze w mieście.

Zasady rejestracji

Rejestracja do tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj odbywa się przez formularz zgłoszeniowy. Szczegółowe informacje wysłaliśmy na oficjalne adresy mailowe publicznych placówek oświatowych.

Niepubliczne szkoły i przedszkola, które są zainteresowane wzięciem udziału w kampanii prosimy o wiadomość na adres rowerowymaj@zdm.waw.pl.

Rejestracja w kampanii jest jednoznaczna ze zgłoszeniem całej placówki, a decyzja powinna zostać przedyskutowana w gronie pedagogicznym. Rowerowy Maj to świetna zabawa, ale także dodatkowe zadania dla szkolnej i przedszkolnej społeczności.

Rejestracja trwa od 7 grudnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.

Szczegóły kampanii, zasady i relacje z poprzednich lat znajdują się na stronie: Rowerowy Maj

Kontakt w sprawie kampanii

e-mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl

tel.: 508 010 854

fb.com/RowerowyMajWarszawa