null

Remonty dróg rowerowych w 2014 roku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wyremontowana trasa rowerowa w rejonie ZOO
Wyremontowana trasa rowerowa w rejonie ZOO

Sieć dróg dla rowerów ciągle się wydłuża – nie zapominamy jednak o remontach istniejących tras. W tym roku nową nawierzchnię zyskało 8 odcinków o łącznej długości 7 km.

Warszawa dysponuje obecnie 410 km dróg i pasów dla rowerów. Zgodnie z przyjętymi w 2010 r. „Standardami rowerowymi” nowe odcinki są budowane z asfaltu. Dzięki licznym inwestycjom taką nawierzchnię ma dziś ponad połowa tras rowerowych.

Dbamy również o pozostałe trasy, wybudowane 10-20 lat temu i niespełniające obecnych standardów. W 2014 r. remont przeszło łącznie 7 km dróg dla rowerów – dziurawy asfalt i pofalowaną kostkę betonową zastąpiła nowa, równa nawierzchnia bitumiczna.

Największą poprawę odczują rowerzyści nad Wisłą. W ramach budowy Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego rozebrano ok. 4 km starej ścieżki sprzed 20 lat w rejonie Podzamcza, Powiśla i Solca. W jej miejscu powstał wygodny asfaltowy szlak, wyposażony w stojaki rowerowe.

Dużo lepiej jedzie się też trasą przez most Gdański. Na lewym brzegu powstał łącznik do ul. Międzyparkowej, zaś na prawym brzegu, przy ZOO, stare płyty chodnikowe zastąpił asfalt. Remont przeszedł również odcinek drogi dla rowerów na Puławskiej, łączący pas rowerowy na Spacerowej z nową trasą wzdłuż ul. Waryńskiego. Prawie 2 kilometry nowej nawierzchni zostały ułożone na ul. Rodowicza „Anody”.

W toku są prace remontowe na drogach dla rowerów wzdłuż Trasy AK. W ramach inwestycji GDDKiA wymieniana jest nawierzchnia ok. 4 km starych ścieżek z kostki betonowej. Prace zakończą się jesienią 2015 r., wtedy do dyspozycji rowerzystów będą ciągi rowerowe od Powązek do ul. Modlińskiej.

Kolejne odcinki doczekają się remontu w 2015 r. Planujemy m. in. wymianę nawierzchni drogi dla rowerów wzdłuż ul. Słomińskiego i ciągu wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych.