null

Rejestracja do Rowerowego Maja zakończona. Rekordowa liczba 441 zgłoszeń

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Młodzież idąca w jedną stronę. Osoba w białej koszuli prowadzi rower.

Zakończyliśmy rejestrację do najbardziej rowerowej kampanii w Warszawie! Do tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj zgłosiło się aż 441 placówek – to o ponad sto więcej niż w ubiegłym roku. To szkoły i przedszkola, do których uczęszcza w sumie prawie 150 tysięcy dzieci z całej Warszawy.

Rowerowy Maj to, zainicjowana w Gdańsku, ogólnopolska kampania mająca na celu promowanie zdrowego trybu życia, zwiększanie świadomości u dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie klimatu i wpływu transportu na środowisko. Przy okazji  to dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Zdobyta wiedza i aktywna postawa kształtowana już od najmłodszych lat zostanie z naszymi uczestnikami na długie lata.

W tym roku jeszcze więcej młodych warszawiaków będzie praktykować, a swoją postawą promować, aktywną mobilność. Prawie 150 tysięcy dzieci z 441 placówek będzie miało okazję wziąć udział w szóstej warszawskiej edycji Rowerowego Maja. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy z Bielan, Mokotowa, Targówka i Woli. 

Uczniowie szkół i przedszkoli przez cały maj będą zdobywali naklejki, dojeżdżając na zajęcia na rowerach, hulajnogach, deskorolkach lub rolkach. Każdy wysiłek zostanie doceniony, ponieważ na aktywnych uczestników czekają niezwykłe nagrody. Nasi partnerzy już szykują ofertę, która przyniesie dużo radości wszystkim zaangażowanym. O szczegółach poinformujemy niebawem, a tymczasem...

Co nas czeka w tegorocznej kampanii?

Kampania nie mogłaby się odbyć, gdyby nie jej koordynatorzy. To niemalże 1000 osób, które zadbają o przebieg kampanii w poszczególnych placówkach. Na nich czekają spotkania szkoleniowo- informacyjne, gdzie dowiedzą się jak przygotować się i przeprowadzić całą akcję.

W kwietniu, maju oraz czerwcu w placówkach realizowane będą warsztaty doszkalające w jeździe na rowerze. Dzięki temu, uczniowie będą mieli szansę poprawić swoje umiejętności jeszcze przed rozpoczęciem kampanii oraz pielęgnować je także po jej zakończeniu. Warsztaty sprawią, że jazda w ruchu miejskim będzie bezpieczna i przyjemna.

Przygotowaliśmy też możliwość skorzystania ze szkolnego serwisu rowerowego. Aby nie w pełni sprawny rower nie stanowił przeszkody w aktywnych dojazdach, dzieci i młodzież będą mogli go naprawić i dowiedzieć się jak go prawidłowo serwisować.

Dopełnieniem Rowerowego Maja będzie czerwcowy piknik. Nie zabraknie atrakcji. Wszyscy uczestnicy, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, spotkają się, aby wspólnie świętować zakończenie kampanii. Elementem pikniku będzie przejazd rowerowy ulicami Warszawy oraz wręczenie nagród.

Kolejna edycja, kolejny rekord

Rowerowy Maj w Warszawie po raz kolejny bije rekord, jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych placówek, a w efekcie uczestników. Tak entuzjastyczny odbiór kampanii stanowi dla nas niezwykłą motywację do działania.

Pierwsza warszawska edycja w 2016 roku przyciągnęła 55 szkół. Do kolejnej odsłony kampanii w 2017 roku zgłosiły się 83 szkoły podstawowe. A jeszcze w kolejnym, 2018 roku, na liście było już 111 placówek. 2019 rok był przełomowy, ponieważ zaprosiliśmy do udziału przedszkola. Do Rowerowego Maja zgłosiło się wtedy aż 249 szkół podstawowych i przedszkoli. W 2020 i 2021 roku sytuacja pandemiczna pokrzyżowała nam plany i Rowerowy Maj się nie odbył. Wróciliśmy jednak ze zdwojoną energią w 2022, angażując aż 340 placówek do wspólnej akcji.

Sądziliśmy, że w 2023 nie zgłosi się dużo więcej szkół i przedszkoli... a jednak! Mamy 441 placówek, co przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Wśród nowo zgłoszonych szkół i przedszkoli, które nigdy nie brały udziału w kampanii jest ponad 90 placówek, do których uczęszcza ponad 20 tysięcy dzieci! Cieszymy się, że będziemy mogli zachęcić do aktywności w kampanii kolejne dziesiątki tysięcy uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i rodziców.

Przed nami jeszcze wiele pracy, ale i dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że w tym roku Rowerowy Maj również przyniesie moc energii i motywacji do aktywnej mobilności.

Poniżej można można pobrać pełną listę zgłoszonych placówek do kampanii Rowerowy Maj 2023.

 

Załączniki: