null

Przesiądź się na rower!

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Grafika promocyjna. Koszt dojazdu do pracy samochodem: 10 zł i koszt dojazdu do pracy rowerem: 1 zł. Przesiądź się!

„Przesiądź się!” – to hasło kampanii promocyjnej, która odbędzie się w Warszawie w kwietniu i maju. Cel – zachęcić warszawiaków do przesiadki na rower i pokazać, że jest to szybki, tani, zdrowy i wygodny środek transportu.

Miejsce postojowe dla jednego samochodu to przestrzeń umożliwiająca zaparkowanie aż 10 rowerów. Rower zajmuje też znacznie mniej miejsca na jezdni i nie tworzy korków. Gdyby choć część osób dojeżdżających do centrum samochodem przesiadła się na siodełka, w centrum byłby mniejszy tłok, hałas i zanieczyszczenie. Jazda rowerem poprawia także kondycję, a często pozwala również zaoszczędzić czas tracony w korkach. O tym wszystkim chcemy przekonać warszawiaków za pomocą kampanii promocyjnej, która rozpocznie się 7 kwietnia. 

Akcja promująca poruszanie się po mieście rowerem ma uświadomić mieszańcom zalety tego środka transportu oraz zachęcić do wypróbowania roweru w codziennych dojazdach. Posłużą temu plakaty na autobusach i przystankach oraz animowane spoty promocyjne.

Akcja promocyjna to nie tylko reklamy. Na rowerzystów (tych stałych i tych, którzy dopiero zaczynają jazdę na dwóch kółkach) czeka szereg wydarzeń i niespodzianek. Planujemy organizację gry miejskiej oraz śniadań rowerowych w sześciu miejscach stolicy. Wszystko po to, by pokazać że jazda rowerem jest po prostu fajna!

O wszystkich wydarzeniach w ramach kampanii będziemy informować na bieżąco na naszej stronie www i na Facebooku.