null

Przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu Drewny i Przyczółkowej gotowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ostatnich dniach oddaliśmy do użytku sygnalizację świetlną u zbiegu ulic Drewny i Przyczółkowej. Do tej pory było to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Warszawie.

Do tej pory piesi, aby przedostać się na drugą stronę ulicy, mieli do pokonania dwie szerokie jezdnie, z intensywnym ruchem samochodowym. Infrastruktura rowerowa w tym miejscu nie była spójna i urywała się na wysokości skrzyżowania. Kierowcy skręcający do Powsina musieli korzystać z niebezpiecznego lewoskrętu w ul. Przyczółkową.

Sygnalizacja świetlna poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Istniejące przejścia dla pieszych zyskało sygnalizację. Powstało również nowe przejście dla pieszych po północnej skrzyżowania. Wzdłuż nowego przejścia powstał przejazd rowerowy, który połączył przerwane drogi rowerowe po obu stronach ulicy. Dodatkowo wcześniej w ramach osobnego zadania powstał brakujący ciąg pieszo-rowerowy do granicy z Konstancinem.

W celu poprawy bezpieczeństwa dla kierowców skręcających w lewo w ul. Przyczółkową wydzielono osobną fazę sygnalizacji. Dzięki tym zmianom, skrzyżowanie powinno być bezpieczniejsze dla wszystkich użytkowników.

Zobacz galerię (3 zdjęć)