null

Przed nami rekordowy Rowerowy Maj

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rowerowy Maj w Warszawie kręci coraz bardziej. Już wiemy, że w tym roku padł kolejny rekord. Zarejestrowaliśmy ponad 100 szkół i blisko 60 tys. uczniów, którzy chcą razem z nami kręcić rowerowe kilometry. To ponad dwa razy więcej niż w pierwszej edycji.

W Warszawie Rowerowy Maj odbywa się po raz trzeci. Podczas pierwszej edycji wspólnie bawiło się i rywalizowało 55 szkół i 33 tys. uczniów. W zeszłym roku po sukcesie pilotażu akcja objęła już 83 szkoły i 43 tys. uczniów.  W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 115 szkół, z czego 34 weźmie udział w Rowerowym Maju po raz pierwszy. Tegoroczna edycja obejmie więc swoim zasięgiem ponad 60 tys. uczniów z 2683 klas. Zgłoszenia przyjmowaliśmy do 16 lutego.

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. Celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Zachęcamy, żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. Za każdy dojazd uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka. Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody indywidualne i grupowe.

Zabawa i zdrowa rywalizacja w ramach akcji trwać będzie przez cały maj. Wcześniej planujemy szkolenia dla szkolnych koordynatorów kampanii oraz warsztaty edukacyjne dla uczniów przygotowujące do bezpiecznego udziału w akcji.