null

Projekty dróg rowerowych w Śródmieściu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Droga dla rowerów na ulicy Belwederskiej. Zwężenie z powodu skrzynki elektrycznej i nawierzchnia z kostki betonowej. Wymaga przebudowy.

Prezentujemy projekty 3 dróg dla rowerów: na ul. Belwederskiej, Polnej i pl. Na Rozdrożu. Czekamy na wasze uwagi.

Projektowane odcinki ułatwią poruszanie się rowerem m. in. po południowym Śródmieściu. Pierwszy z projektów dotyczy remontu jednej z najstarszych dróg dla rowerów w Warszawie  - na ul. Belwederskiej. Dziś jest to ostatni odcinek z kostki pomiędzy Al. Ujazdowskimi a Wilanowem; jazdę utrudniają też słupy, latarnie i parkujące samochody.

Okazją do przeprowadzenia remontu będzie modernizacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach z ul. Spacerową, Nabielaka i Dolną, planowana przez Zarząd Dróg Miejskich na 2015 r. Zostaną wówczas wytyczone przejazdy rowerowe przez wszystkie ramiona skrzyżowań. Teraz prezentujemy projekt remontu całego odcinka.


Kolejne dwa projekty to krótkie ale przydatne łączniki. Droga dla rowerów na ul. Polnej połączy wybudowaną w zeszłym roku trasę na Waryńskiego z Politechniką Warszawską. Dziś rowerzyści z południa Warszawy muszą nadkładać drogi do ul. Nowowiejskiej, część z nich niezgodnie z przepisami porusza się po chodniku. Nowa droga dla rowerów pozwoli rozwiązać ten problem. Dużym ułatwieniem będzie też krótki fragment ciągu pieszo-rowerowego na pl. Na Rozdrożu. Połączy on ul. Koszykową z kładką nad Trasą Łazienkowską wzdłuż zachodniej pierzei placu. Przy okazji powstanie wygodne przejście i przejazd przez al. Wyzwolenia.


Prezentacja wszystkich projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.00 w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego (ul. Żelazna 61, sala 214). Na Wasze uwagi do projektów czekamy do 12 maja. Można je składać pisemnie lub mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl.