null

Projekty trzech dróg dla rowerów: Słomińskiego, Mehoffera, Park Praski

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ulica Słomińskiego. Stara wąska droga dla rowerów z kostki. Obok szeroka jezdnia serwisowa.

Prezentujemy projekty 3 dróg dla rowerów: na ul. Słomińskiego, ul. Mehoffera i w Parku Praskim. Czekamy na wasze uwagi.

Projektowane odcinki połączą istniejące odcinki dróg rowerowych i pomogą stworzyć spójny system dróg rowerowych.


Projekt na ul. Słomińskiego to doprojektowanie odcinka od ul. Międzyparkowej do ul. Bonifraterskiej oraz remont (z korektą przebiegu) odcinka od ul. Alka Dawidowskiego do ul. Inflanckiej. Proponowane rozwiązania dążą do stworzenia wygodnej alternatywy do nielegalnej jazdy chodnikiem wzdłuż Słomińskiego oraz do poprawy korzystania z na już istniejących odcinkach, m.in. poprzez poprawę segregacji ruchu rowerowego i pieszego.

Projekt na ul. Mehoffera to połączenie dróg rowerowych przy ul. Strumykowej z drogami rowerowymi przy ul. Światowida, prosty jak drut ;)
Projekt w Parku Praskim to połączenie od istniejącej drogi dla rowerów przy Al. Solidarności z ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż Wybrzeża Szczecińskiego/Helskiego. W przyszłości także wzdłuż Wybrzeża powstaną drogi dla rowerów i znaczenie tego łącznika będzie rosło.

Prezentacja wszystkich projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się 25 maja o godz. 17.00 w Cafe 8 stóp (ul. Ratuszowa 2, Park Praski). Na Wasze uwagi do projektów czekamy do 5 czerwca. Można je składać pisemnie lub mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl.