null

Projektujemy nowe trasy rowerowe

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie ilustracyjne.

Zleciliśmy zaprojektowanie 4 ważnych tras rowerowych: wzdłuż Połczyńskiej-Kasprzaka, Jagiellońskiej, Powsińskiej-Wiertniczej i Al. Jerozolimskich. To łącznie ponad 15 km nowej infrastruktury. Projekty powinny być gotowe latem, tak aby jesienią rozpocząć budowę nowych tras.

5,5 km drogi dla rowerów powstanie w ciągu ulic Połczyńskiej, Wolskiej i Kasprzaka. Zostanie ona wybudowana po południowej stronie ulicy, na odcinku od granicy miasta do ul. Ordona. Projekt wykona Biuro Projektowe VIAE, za jego wykonanie do połowy sierpnia otrzyma 604 tys. zł.

Budowa zostanie skoordynowana z innymi powstającymi w tym rejonie inwestycjami: drogą dla rowerów na odcinku od Ordona do al. Prymasa Tysiąclecia (powstaje wraz z osiedlem deweloperskim), projektem z budżetu partycypacyjnego (wzdłuż ul. Połczyńskiej po północnej stronie ulicy), trasami rowerowymi planowanymi w ramach budowy torowiska tramwajowego na ul. Kasprzaka i przebudową linii kolejowej (która poprawi sytuację na przystanku w rejonie ul. Bema).

Drogę dla rowerów wzdłuż ul. Czerniakowskiej, Powsińskiej i Wiertniczej (od al. Witosa do al. Wilanowskiej) zaprojektuje POLSKA INŻYNIERIA Sp. z o.o. Projekt wart 227 tys. zł ma być gotowy w połowie sierpnia. Droga dla rowerów powstanie po zachodniej stronie jezdni, powstaną przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach, wyremontujemy też istniejący odcinek na ul. Czerniakowskiej. Dzięki temu powstanie 5,5 km infrastruktury dla rowerów. Zyskają też piesi – niebezpieczne przejścia dla pieszych przez ul. Wiertniczą zostaną wyposażone w sygnalizację akomodacyjną.

Droga dla rowerów na ul. Jagiellońskiej powstanie po wschodniej stronie jezdni na odcinku od ronda Starzyńskiego do Trasy Toruńskiej – to łącznie ok. 3 km. Ruch rowerowy będzie częściowo poprowadzony po istniejących jezdniach serwisowych. Projekt za 136 tys. zł wykona RODEN ROAD DESIGN POLSKA Sp. z o.o., ma na to czas do połowy sierpnia.

Przetarg na projekt drogi dla rowerów w Al. Jerozolimskich wygrała firma RODEN ROAD DESIGN POLSKA Sp. z o.o. Na odcinku od ul. Grzymały-Sokołowskiego do pl. Zawiszy chcemy utworzyć trasę rowerową po obu stronach jezdni, wykorzystując do tego także jezdnie serwisowe i istniejące odcinki dróg dla rowerów (część zostanie wyremontowana). Projekt będzie kosztował 149 tys. i ma być opracowany do połowy lipca.