null

Projektujemy nowe trasy rowerowe

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Aleja Stanów Zjednoczonych. Stary krzywy chodnik przeznaczony do remontu.
Droga dla rowerów w al. Stanów Zjednoczonych doczeka się remontu

Zleciliśmy opracowanie projektów 5 dróg dla rowerów. Wybudowane lub wyremontowane zostaną trasy wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych, Ostrobramskiej, Belwederskiej i Słomińskiego oraz w Parku Praskim.

23 stycznia ogłosiliśmy pierwszy tegoroczny przetarg na dokumentację budowlaną dla nowych dróg dla rowerów. Projekty 5 odcinków o łącznej długości 7 km mają zostać wykonane w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy. W trakcie prac projektowych odbędą się spotkania informacyjne połączone z prezentacją projektów, będą również zbierane uwagi mieszkańców. Realizacja prac budowlanych może się rozpocząć w IV kw. 2015 r.

Największym z projektowanych przedsięwzięć będzie budowa drogi dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych i ul. Ostrobramskiej. To kontynuacja działań z dwóch ubiegłych lat, kiedy powstała droga dla rowerów na ul. Ostrobramskiej. Dzięki projektowanemu właśnie odcinkowi będzie można nią dojechać na Saską Kępę i do Wału Miedzeszyńskiego. Równocześnie planujemy budowę równoległej trasy po północnej stronie al. Stanów Zjednoczonych, od ul. Grenadierów w stronę Wisły. Oba projekty będą obejmować nie tylko infrastrukturę rowerową, ale też remont chodników i przystanków oraz uzupełnienie zieleni o szpalery drzew i krzewy. W kolejnym etapie niezbędne będzie wytworzenie połączenia obu tras w rejonie Przyczółku Grochowskiego.

Planowany jest również remont drogi dla rowerów na ul. Belwederskiej – jednej z najstarszych w Warszawie. Dziś jest to ostatni odcinek z kostki pomiędzy Al. Ujazdowskimi a Wilanowem; jazdę utrudniają też słupy, latarnie i parkujące samochody. Okazją do przeprowadzenia remontu będzie modernizacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach z ul. Spacerową, Nabielaka i Dolną, planowana przez Zarząd Dróg Miejskich na 2015 r. Zostaną wówczas wytyczone przejazdy rowerowe przez wszystkie ramiona skrzyżowań.

Wygodniej będzie też jechać rowerem w rejonie ul. Słomińskiego i Parku Praskiego. Kontynuujemy prace nad korytarzem rowerowym wiodącym przez most Gdański – tym razem na odcinku od ul. Międzyparkowej do ul Inflanckiej. Istniejąca droga dla rowerów zostanie zmodernizowana, planowane jest też jej połączenie z pasami rowerowymi na ul. Międzyparkowej. Niewielki, ale przydatny łącznik powstanie też w Parku Praskim. Ułatwi on zjazd z drogi dla rowerów na al. Solidarności nad Wisłę, gdzie powiąże się z trasą wzdłuż Wybrzeża Helskiego.