null

Projekt Cyclurban

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 

Oprócz Warszawy w projekcie wzięło udział jeszcze 5 europejskich miast: Tartu (Estonia), Ryga (Łotwa), Velika Gorica (Chorwacja),  Drama (Grecja), oraz Bratysława (Słowacja). Celem wspólnej pracy jest rozwój ruchu rowerowego jako środka na rzecz zrównoważonej mobilności i łagodzenia zmian klimatycznych na poziomie lokalnym.

W ramach projektu opracowane zostaną środki, które pozwolą na wzmocnienie mobilności rowerowej w obszarach infrastruktury, polityki i planowania, z uwzględnieniem nowych rozwiązań.

Podczas rozmów wymienialiśmy doświadczenia oraz podsumowaliśmy dotychczasowe postępy w ramach projektu. Jednym z głównych tematów dyskusji były rekomendacje poszczególnych krajów oraz wyzwania jakie stoją w przyszłości w obszarze rozwoju zrównoważonej mobilności. Wspólnie przedstawiliśmy interesujące wyniki badań dotyczące wyboru trasy przez rowerzystów w zależności od dostępnej infrastruktury. W ramach spotkania odbył się również przejazd rowerowy uczestników projektu. Jako Zarząd Dróg Miejskich, mieliśmy okazję zaprezentować rozwiązania infrastrukturalne w ramach zrównoważonej mobilności.

Zobacz galerię (8 zdjęć)