null

Pracujemy na ulicy Drewny

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Wystartowały prace związane z budową nowego ciągu pieszo-rowerowego ul. Drewny. Rozstrzygnęliśmy również przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Drewny i Przyczółkowej.

Nowy fragment ciągu pieszo-rowerowego będzie miał ponad pół kilometra i połączy ze sobą istniejące trasy na terenie Warszawy, po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej, oraz w Konstancinie, po wschodniej stronie ul. Warszawskiej. Będzie to kolejny etap budowy rowerowego połączenia między miastami.

Na placu budowy pojawiły się już pierwsze maszyny. Rozpoczęły się pierwsze roboty ziemne oraz osadzanie krawężników. Koniec prac przy budowie nowego ciągu pieszo-rowerowego planujemy jeszcze w tym roku.

Równocześnie rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Drewny i Przyczółkowej (w rejonie ul. Historycznej). Sygnalizacja świetlna, która ma pojawić się w tym miejscu, poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Piesi zyskają dwa dodatkowe przejścia, rowerzyści przejazd rowerowy, który połączy przerwane drogi rowerowe, a kierowcy skręcający w lewo w ul. Przyczółkową wydzieloną fazę sygnalizacji.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma AWE z Warszawy. Budowa nowej sygnalizacji będzie kosztowała ponad 2 mln zł i powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.