null

Planujemy połączenie Wilanowa z Konstancinem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fragment projektu organizacji ruchu. Rysunek techniczny w formie mapy. Ulica Przyczółkowa w rejonie ulicy Przekornej. Projektowana droga dla rowerów.

Tylko kilometra brakuje, by utworzyć wygodną trasę łączącą Wilanów z Konstancinem-Jeziorną. Prezentujemy koncepcję budowy tego odcinka.

Koncepcja została wykonana na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego przez firmę BPI. Jej celem było zapewnienie ciągłości na jednej z najdłuższych tras rowerowych w aglomeracji warszawskiej. Dziś rowerzyści jadący z centrum, Mokotowa czy Wilanowa w kierunku Powsina mają do dyspozycji szeroką drogę serwisową wzdłuż ul. Przyczółkowej. Ten popularny szlak rowerowy urywa się za ul. Przekorną. Budowa brakującego odcinka wzdłuż ul. Drewny (o długości ok. 1 km) stała się szczególnie ważna po wyznaczeniu dróg dla rowerów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna oraz uruchomieniu Konstancińskiego Roweru Miejskiego kompatybilnego z Veturilo.

Koncepcja zakłada wydłużenie istniejącej jezdni serwisowej, pozwalającej dojechać wygodną i szeroką trasą do samej granicy miasta i włączyć się w istniejącą sieć dróg rowerowych na terenie Konstancina. Przewidujemy też remont istniejącego odcinka wzdłuż ul. Drewny, którego nawierzchnia jest w wielu miejscach uszkodzona. Aby zapewnić lepszą dostępność trasy, planujemy połączenie z istniejącą drogą dla rowerów na „małej” ul. Przyczółkowej. Odcinek ten również zostanie wydłużony na południe, po wschodniej stronie ul. Drewny do granicy miasta.

Dostępne poniżej opracowanie to dopiero koncepcja, na podstawie której w przyszłym roku zamierzamy przygotować projekt budowlany oraz zrealizować inwestycję. Zachęcamy do zapoznania się z koncepcją i przesyłania uwag – czekamy na nie do 28 listopada. Propozycje należy przesyłać mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl lub pisemnie na adres Zarządu Transportu Miejskiego: ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa.

Zapraszamy również na prezentację koncepcji z udziałem jej autorów oraz władz Wilanowa. Odbędzie się ona w siedzibie urzędu dzielnicy przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 11 w sali konferencyjnej w czwartek 20 listopada o godz. 17.00.