null

Pierwsze prace na Puławskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Remont ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Puławskiej. Widać skuty asfalt.

Rozpoczęła się budowa drogi dla rowerów na ul. Puławskiej. Pierwsze prace obejmują gruntowny remont zniszczonego ciągu pieszo-rowerowego w rejonie toru wyścigów konnych Służewiec.

Jeżeli pozwoli pogoda, tej jesieni planujemy budowę drogi dla rowerów na odcinku od ul. Wałbrzyskiej do ul. Mysikrólika, po obu stronach ulicy. To ponad 5 kilometrów nowej infrastruktury. Prace wykonuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Cała inwestycja obejmuje odcinek od ul. Domaniewskiej do granicy Warszawy i jest podzielona na etapy. Etap I, obejmuje przebudowę węzła Wyścigi - przejazd pod Puławską wzdłuż potoku i budowę ramp przy kładce i w przejściu podziemnym. Umowa w trybie "projektuj i buduj" jest już podpisana, całość będzie gotowa w czerwcu. Pozostałe etapy są w trakcie projektowania, ich realizacja jest również planowana na wiosnę.

Cała inwestycja jest możliwa dzięki środkom unijnym w ramach Zintegrowanych Inwestycji TerytorialnychŁącznie w ramach ZIT WOF powstaną ponad 73 kilometry infrastruktury dla rowerzystów.

 

Remont ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Puławskiej. zdjęcie 1
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Remont ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Puławskiej. zdjęcie 2
Remont ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Puławskiej. zdjęcie 3