null

Pasy rowerowe na "małej" Radzymińskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zmiany czekają "małą" Radzymińską. Pod koniec listopada rozpoczęło się wyznaczanie pasów rowerowych na tej ulicy (wraz z budową sygnalizacji przy ul. Grodzieńskiej). To zadanie realizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Wprowadzenie zmian jest powiązane z otwarciem Trasy Świętokrzyskiej, która przejęła część ruchu samochodowego z ul. Radzymińskiej

Nowa sygnalizacja zostanie powiązana ze zmianami organizacji ruchu wzdłuż ulicy Radzymińskiej na odcinku Kawęczyńska-Otwocka. To inwestycja z budżetu partycypacyjnego, w ramach której powstaną pasy rowerowe (po obu stronach jezdni) oraz pasy do parkowania. Na zmianach zyskają również piesi. Parkowanie zostanie przesunięte z chodnika na jezdnię. Powstanie również brakujący odcinek chodnika od ul. Otwockiej pod wiaduktem kolejowym do ul. Naczelnikowskiej, po wschodniej stronie ulicy Radzymińskiej. Odcinek położony pod wiaduktem (na terenie kolejowym) wymaga jeszcze uzyskania niezbędnych pozwoleń na budowę.

W ramach prac skrzyżowanie zostanie wyposażone w nowoczesną instalację sygnalizacyjną, działającą w akomodacji. Światła będą skoordynowane ze skrzyżowaniem z ul. Białostocką i wyposażone w detekcję pojazdów, pieszych i rowerzystów.

Aby umożliwić montaż urządzeń sygnalizacyjnych, istniejące przejście dla pieszych na wlocie ulicy Grodzieńskiej zostanie przesunięte o około 3 metry od krawędzi jezdni. W związku z tym konieczna będzie korekta wysokości krawężników i chodnika.

Oferty w przetargu można było składać do 24 lipca. Zmiany będą wprowadzane wraz z otwarciem Trasy Świętokrzyskiej, która przejmie znaczną część ruchu z tego odcinka ul. Radzymińskiej. Dzięki temu stanie się ona ulicą o charakterze lokalnym, zaś ruch międzydzielnicowy zostanie poprowadzony nową arterią.

20 września podpisaliśmy umowę na realizację tej inwestycji. Wybrana firma na realizację zadania będzie miała 75 dni od dnia podpisania umowy. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Grodzieńską i pozostałe zmiany zostaną więc wprowadzone jeszcze w tym roku.

Zobacz galerię (3 zdjęć)