null

Odwołujemy Rowerowy Maj 2021 w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

<p>Niepewność jak będzie wyglądał jutrzejszy dzień, maseczki, nauczanie i praca zdalna – to tylko kilka aspektów codzienności, do których przyzwyczajamy się od roku. W Warszawie od 15 marca do odwołania, obowiązują nowe ograniczenia. W takich warunkach trudno jest planować i promować aktywność młodych warszawianek i warszawiaków, szczególnie w sposób uniwersalny, jednolity dla wszystkich szkół i przedszkoli. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o nieorganizowaniu Rowerowego Maja w tym roku.</p>

Kampania Rowerowy Maj zakładała promowanie codziennych, aktywnych sposobów dotarcia do szkoły. Zakładała rywalizację z samym sobą oraz pomiędzy klasami i placówkami. Opierała się na prostych zasadach, takich samych w każdej placówce. W tej chwili na codzienne decyzje transportowe wpływa zdecydowanie więcej czynników niż przed pandemią. Dodatkowo obecność w placówkach również jest niepewna. Zdecydowaliśmy, aby nie przeprowadzać zabawy, w której jest tak dużo czynników, niezależnych od organizatorów i uczestników.

Nadal, choć bez plakatów i naklejek, zachęcamy przedszkolaki, uczennice i uczniów, wraz z rodzicami, do codziennej aktywności. Przesiadka na rower lub hulajnogę w drodze do pracy, przedszkola czy szkoły to świetny pomysł na poprawę zdrowia, kondycji, koncentracji.

Pomimo braku organizacji kampanii Rowerowy Maj i niepełnego zakresu działania szkół, aktywnie wspieramy placówki w promowaniu zrównoważonej mobilności. Chętnym placówkom przekazujemy materiały edukacyjne. Poprawiamy też infrastrukturę. W 2020 roku uruchomiliśmy program poprawy bezpieczeństwa w okolicach szkół - Droga na szóstkę. W przeciągu ostatniego roku postawiliśmy pod szkołami 90 wiat rowerowych, przekazaliśmy też placówkom blisko 1000 stojaków. Mamy nadzieję, że szybko się zapełnią!