null

Odkryj Rower Na Nowo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logotyp Odkryj rower Na Nowo

Daj mu szansę w codziennych dojazdach i przekonaj się, że to świetny towarzysz w codziennych podróżach po mieście. Pojedziesz nim do pracy i na uczelnię. Szybko dotrzesz nim do sklepu, na siłownię, czy do kina. Spróbuj i przekonaj się, że w mieście rower nie ma sobie równych!

Nie musisz być profesjonalnym rowerzystą ani rowerzystką, żeby zacząć korzystać z roweru na co dzień. Co więcej – nawet nie musisz mieć roweru. Zobacz jakie to proste i ile może przynieść korzyści.

Twój tranSPORT

Rower nie stoi w korkach w godzinach szczytu. Nie potrzebuje dużo miejsca do parkowania. Nie musisz go tankować i dojedziesz nim bezpośrednio do celu swojej podróży. Na rowerze oszczędzasz czas i pieniądze. A dodatkowo dostarczasz dzienną porcję zdrowego ruchu, spalając zbędne kalorie.

Na rowerze sprawiasz, że świat staje się lepszy – nie hałasujesz i nie emitujesz gazów cieplarnianych. Czy wiesz, że zamiana samochodu na rower pozwala zmniejszyć roczną emisję CO2 nawet o pół tony?

No bike no problem - Veturilo

Jeśli nie posiadasz własnego roweru, a chcesz zacząć przemieszczać się jednośladem po mieście, skorzystaj z Veturilo, warszawskiego roweru publicznego. Korzystaj z ponad 320 stacji, na których czekają zarówno tradycyjne rowery miejskie, jak i rowery elektryczne. Możesz upolować także tandem, jeśli chcesz wypróbować jazdy w parze. Wypożyczysz je wygodnie w aplikacji. Pierwsze 20 minut jest zawsze bezpłatne.

Dzięki Veturilo nabierzesz większej wprawy w poruszaniu się po mieście, poznasz trasy oraz sprawdzisz czego potrzebujesz od roweru. A potem, kto wie, pewnie zdecydujesz się na zakup swojego jednośladu.

 

Bezpłatne przeglądy i drobne naprawy

A gdy zdecydujesz się na swój rower nie zapomnij o regularnych przeglądach. Przypominamy o tym organizując bezpłatne, mobilne serwisy rowerowe, które oferują przeglądy rowerów i drobne naprawy. Możesz skorzystać z nich między innymi we wrześniu, przy okazji tygodnia Zrównoważonej Mobilności w wybranych lokalizacjach w Warszawie.

 

Pojedź nim do pracy

Służbowe auto? A co powiesz na służbowy rower? Pracodawcy, chcąc sprostać rosnącej popularności rowerów, coraz częściej stawiają na rowerowe rozwiązania w biurowcach. Szatnie, prysznice, wygodne i bezpieczne parkingi do pozostawiania swojego jednośladu. W ramach akcji Odkryj Rower Na Nowo podglądamy dobre, rowerowe rozwiązania. A tam, gdzie są warte naśladowania, nagrywamy filmy. Żeby inni mogli też brać dobry przykład z najlepszych praktyk. Obejrzyj i zainspiruj się: najlepsze praktyki z warszawskich biurowców.

Pojedź nim na uczelnię

Jazda na rowerze ma pozytywny wpływ na połączenia nerwowe w mózgu, a także poprawia zdolności poznawcze. Już 30 minut aktywności fizycznej może poprawić zdolność do zapamiętywania, umiejętność planowania i logicznego myślenia. Dlatego studentko, studencie – daj szansę rowerowi i wypróbuj roweru w drodze na zajęcia.

 

Czasem słońce, czasem deszcz, rower na okrągło

W ramach akcji Odkryj Rower Na Nowo publikujemy porady, które pozwolą lepiej przygotować się do dojazdów rowerem. Zajrzyj do naszych infografik. Dowiesz się z nich jak przewozić rzeczy na rowerze, zaparkować bezpiecznie rower, czy jak jeździć w niepogodę.

W Warszawie sieć infrastruktury rowerowej wynosi już ponad 750 kilometrów. Każdego roku powstają nowe kilometry dróg rowerowych, które pozwalają sprawnie przemieszczać się po mieście. Wypróbuj je i #OdkryjRowerNaNowo.

Jak jeździć rowerem w niepogodę
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Co warto wiedzieć o oświetleniu roweru?
Jak bezpiecznie parkować rower?
Nieobowiązkowe, ale przydatne wyposażenie roweru
Jak przewozić rzeczy na rowerze?
Jak przygotować się do dojazdów rowerem do pracy?
Jak stworzyć przestrzeń przyjazną rowerzystom?