null

Nowy ciąg pieszo-rowerowy powstaje przy Dolinie Służewieckiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

<p>Ruszyła budowa ciągu pieszo-rowerowego po południowej stronie Doliny Służewieckiej, między ul. Puławską a Parkiem Kozłowskiego. To inwestycja z budżetu obywatelskiego.</p>

Prace związane z budową długiego na ok. 420 m ciągu pieszo-rowerowego rozpoczęły się kilka dni temu. Powstaje on po południowej stronie Doliny Służewieckiej. Sprawi, że rowerzyści zyskają dojazd do ul. Puławskiej od strony Parku Kozłowskiego. Do tej pory był tam stary, zniszczony chodnik.

Po zakończeniu robót piesi i rowerzyści będą poruszać się po nowej nawierzchni. Remont przejdzie też chodnik od przejścia przez zjazd z Puławskiej w Dolinę Służewiecką - na ok. 200 m w kierunku południowym. Przy okazji rozbieramy zbędne schody prowadzące na pozostałości po przystankach autobusowych przy jezdni Doliny Służewieckiej. Miejsce stopni zajmie trawnik.

Prace prowadzone są sprawnie. Pod położenie asfaltu już przygotowano znaczną część dotychczasowego chodnika. Jeśli pogoda będzie łaskawa, nowy ciąg pieszo-rowerowy powinien zostać oddany do dyspozycji mieszkańców w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Projekt cieszył się ogromnym powodzeniem. W głosowaniu poparło go 11 445 osób.