null

Nowe stacje Veturilo w Wilanowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od dziś mieszkańcy Wilanowa mogą korzystać z 4 nowych stacji Veturilo. Zostały one uruchomione dzięki inicjatywie i środkom dzielnicy.

To kolejna rozbudowa Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo finansowana przez poszczególne dzielnice. W październiku na tej samej zasadzie uruchomiono 6 stacji na Bemowie, we wrześniu powstała nowa stacja Veturilo we Włochach. „Cieszy nas, że kolejne dzielnice dokładają swoją „cegiełkę” do rozbudowy systemu Veturilo. Dzięki temu kolejne obszary i osiedla mogą korzystać z miejskich rowerów” – mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Nowe stacje powstały w ciągu ulicy Sobieskiego i alei Rzeczypospolitej oraz w Powsinie. Jedna z nich, „Opieńki-Maślaków”, stanęła w pobliżu wejścia do Parku Kultury w Powsinie. To od dziś najbardziej wysunięta na południe stacja Veturilo. Jest też położona najbliżej Konstancina i stacji Konstancińskiego Roweru Miejskiego. Warto przypomnieć, że KRM i Veturilo są ze sobą kompatybilne, użytkownicy mogą więc wypożyczać rower w jednym, a oddawać w drugim systemie. Choć sezon Veturilo powoli dobiega końca, dodatkowe stacje posłużą mieszkańcom również w kolejnych latach.

Nowe stacje w Wilanowie:

  • Al. Rzeczypospolitej – Oś Królewska
  • Sobieskiego – Nałęczowska
  • Przyczółkowa – Ptysiowa
  • Opieńki - Maślaków

Po tej rozbudowie w Wilanowie jest już 10 stacji Veturilo, a łączna liczba stacji Veturilo w całej Warszawie wzrosła do 355. Veturilo jest największym systemem rowerowym w Polsce i piątym największym w Europie. W systemie zarejestrowanych jest 600 tysięcy użytkowników, którzy tylko w tym roku wypożyczyli rowery ponad 5 milionów razy!