null

Nowe łączniki tras rowerowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plac Na Rozrożu. Droga rowerowa urywa się zjazdem na jezdnię. W tym mejscu będzie łącznik pozwalajacy przedostać się na drugą stronę.
W tym miejscu zacznie się łącznik na pl. na Rozdrożu

Zarząd Transportu Miejskiego zlecił zaprojektowanie 5 krótkich, ale ważnych łączników dróg dla rowerów. Dzięki nim istniejące trasy zostaną spięte w spójną sieć.

Projektowane odcinki ułatwią poruszanie się rowerem m. in. po południowym Śródmieściu. Pierwszy z nich – droga dla rowerów na ul. Polnej – połączy wybudowaną w zeszłym roku trasę na Waryńskiego z Politechniką Warszawską. Dziś rowerzyści z południa Warszawy muszą nadkładać drogi do ul. Nowowiejskiej, część z nich niezgodnie z przepisami porusza się po chodniku. Nowa droga dla rowerów pozwoli rozwiązać ten problem. Dużym ułatwieniem będzie też krótki fragment ciągu pieszo-rowerowego na pl. Na Rozdrożu. Połączy on ul. Koszykową z kładką nad Trasą Łazienkowską wzdłuż zachodniej pierzei placu. Przy okazji powstanie wygodne przejście i przejazd przez al. Wyzwolenia.

Wygodniej będzie też jechać rowerem w rejonie ul. Słomińskiego i Parku Praskiego. Kontynuujemy prace nad korytarzem rowerowym wiodącym przez most Gdański – tym razem na odcinku od ul. Międzyparkowej do ul Inflanckiej. Istniejąca droga dla rowerów zostanie zmodernizowana, planowane jest też jej połączenie z pasami rowerowymi na ul. Międzyparkowej. Niewielki, ale przydatny łącznik powstanie też w Parku Praskim. Ułatwi on zjazd z drogi dla rowerów na al. Solidarności nad Wisłę, gdzie powiąże się z trasą wzdłuż Wybrzeża Helskiego.

Krótki odcinek powstanie także na Tarchominie. Droga rowerowa wzdłuż ul. Mehoffera połączy istniejące trasy na ul. Światowida i Strumykowej.

Umowy z wykonawcami dokumentacji zostały właśnie podpisane. Projekty dla każdego z odcinków mają być wykonane w ciągu 6 miesięcy. Możliwe jest zatem, że nowymi trasami pojedziemy jeszcze w tym roku.