null

Nadchodzi maj pełen energii

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie dwójka dzieci na rolkach. W tle kilkadziesiąt zaparkowanych rowerów.

Ponad 43 tysiące uczniów z 83 stołecznych szkół podstawowych weźmie udział w drugiej odsłonie warszawskiego Rowerowego Maja. Kampania ta powstała cztery lata temu w Gdańsku. Jest świetną okazją do edukowania przez zabawę. Jej celem jest bowiem dostarczanie radości i zdrowej rywalizacji, ale także wyrabianie dobrych nawyków i pokazywanie dobrych manier na drodze.

Jak to działa?

Zachęcamy  żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. To nierzadko wyzwanie, zarówno dla uczniów jak i spieszących się zwykle rodziców. Jednak zapał dzieciaków sprawia, że trudno im odmówić. W ubiegłym roku uczniowie z 55 placówek dotarli w ten sposób w maju do szkoły 271 932 razy. Jesteśmy pewni, że w tym roku wynik ten zostanie znacznie przebity.

Za każdy dojazd uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka. Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody. Indywidualne i grupowe – nagrodzimy każdego za jego własne przejazdy, najlepszą klasę w każdej szkole i trzy najlepsze szkoły w mieście. Nie będzie tu przegranych!

Kiedy?


Na dobry początek zapraszamy na Rowerowy Start – piknik, którym otworzymy sezon. Planujemy go 22 kwietnia w Parku Fontann. Rozpocznie się przejazdem rowerowym, zorganizowanym we wsparciu Warszawskiej Masy Krytycznej, a potem przewidujemy wiele konkursów i zabaw dla uczestników.

Kto wygrał stanie się jasne w czerwcu. 10tego czerwca najlepsi dostaną od nas nagrody na scenie. Planujemy bowiem także Rowerowy Finał – piknik przez Pałacem Kultury i Nauki. O szczegółach będziemy jeszcze informować, na razie warto te dwie daty zapamiętać.

I jeszcze niespodzianka – planujemy także konkurs plastyczny. Regulamin ogłosimy w najbliższych tygodniach.

Śledźcie nasze wiadomości na tej stronie internetowej i na naszym facebooku.

Maj jest naprawdę blisko!