null

Na Idzikowskiego rowerem pojedziemy wzdłuż jezdni

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ulica Idzikowskiego. wydeptana ścieżka na trawie wzdłuż jezdni

<p>Mokotowska ulica stanowiąca ważny łącznik wzdłuż skarpy warszawskiej zyska wydzieloną drogę dla rowerów. Ogłosiliśmy przetarg na realizację tego projektu wybranego przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.</p>

Projekt zakłada budowę asfaltowej dwukierunkowej drogi rowerowej o długości ok. kilometra po północnej stronie ulicy Idzikowskiego na odcinku od ulicy Sobieskiego do skrzyżowania z ulicą Piaseczyńską. Od wschodu nowa trasa zostanie połączona z istniejącą drogą dla rowerów biegnącej wzdłuż ulicy Sobieskiego. Od zachodu w rejonie ulicy Piaseczyńskiej powstaną łączniki umożliwiające kontynuację jazdy po jezdni tam, gdzie droga dla rowerów dobiega końca. Pośrodku, na wysokości skrzyżowania z ulicą Imielińską, z myślą o ruchu lokalnym powstaną dodatkowo krótkie łączniki do nowej drogi rowerowej.

Nie ma wątpliwości, że taka droga jest potrzebna. Świadczą o tym chociażby wyraźne ślady na trawniku wykonane kołami jeżdżących tędy od lat rowerów. Przyda się, tym bardziej że w przyszłości planowane jest poprowadzenie ulicą Idzikowskiego trasy autobusów miejskich. Docelowo przeanalizujemy również możliwości przystosowania do potrzeb rowerzystów spokojnego ciągu biegnącego od ulicy Piaseczyńskiej przez Park Arkadia do ulicy Zawrat. W ten sposób zostanie zapewniony dojazd rowerem do ulicy Puławskiej bez konieczności pokonywania skarpy ulicą o dużym natężeniu ruchu, jaką jest Idzikowskiego.

Projekt jest realizowany, ponieważ został zgłoszony przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego i zyskał 2 990 głosów na MokotowieW przetargu, który został ogłoszony w pierwszej połowie miesiąca, oferty można składać do 26 października. Jeśli zostanie rozstrzygnięty, zgodnie z umową inwestycja zostanie zrealizowana do końca tego roku.