null

Modernizujemy flotę rowerów - odkup od nas starszy model

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Jeden z rowerów wystawionych na sprzedaż.

Modernizujemy flotę rowerów służbowych ZDM. Zanim jednak kupimy nowe, ogłosiliśmy przetarg na sprzedaż modeli, które obecnie użytkujemy. Na sprzedaż wystawiliśmy w sumie 24 w pełni sprawne rowery – towarowe, elektryczne czy miejskie. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 400 zł.

Świat się zmienia, miasta się zmieniają, więc i potrzeby zaczynają być inne. Dziś samochód nie jest jedynym środkiem transportu wykorzystywanym przez naszych pracowników. Są oczywiście wydziały, takie jak np. Pogotowie Drogowe, którym auto z oczywistych względów jest niezbędne. W wielu codziennych sytuacjach – spotkania poza biurem, organizacja konferencji prasowej czy inspekcja w terenie, rower jest wygodniejszym i sensowniejszym wyborem.

W ZDM są obecnie 24 rowery  – w tym 13 typu „cargo”, które udostępnialiśmy mieszkańcom w ramach darmowej wypożyczalni, 3 elektryczne i 8 miejskich. Rowery spełniły swoje zadanie i teraz szukają nowych właścicieli.

Stan rowerów, które sprzedajemy, możemy ocenić jako dobry lub bardzo dobry. Każdy z nich jest sprawny techniczne i posłuży nowemu właścicielowi jeszcze wiele lat. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 400 zł, a kończą na 3500 zł.

Jak złożyć ofertę?

Otwarcie ofert w przetargu nastąpi 17 czerwca br. o godz. 9:00. Ofertę (na każdy rower oddzielnie) należy złożyć w zaklejonej kopercie. Na kopercie należy umieścić wpisy: Oferta przetargowa na zakup roweru: nazwa, liczba porządkowa, nr inwentarzowy:.

Oferty można składać osobiście w dni robocze w godz. 7:30 – 15:30 w kancelarii Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120, 00-801 Warszawa lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

Ceny wywoławcze, formularz ofertowy oraz szczegółowe informacje o rowerach.

Zapraszamy na oględziny

Sprzedawane rowery można oglądać w każdy wtorek od dnia ogłoszenia przetargu do dnia jego zakończenia w godzinach 10:00 – 13:00 na terenie ZDM przy ul. Noteckiej 4/6, po wcześniejszym umówieniu pod nr tel. 519 047 752 lub 572 726 910.

Przykład idzie z góry

Strategia, którą obrało miasto, jasno wskazuje na potrzebę zrównoważenia transportu. Chcemy dać dobry przykład i pokazać, że podczas wykonywania niektórych czynności służbowych poza biurem można skorzystać z transportu publicznego czy właśnie roweru. W ZDM nie trzeba zresztą nikogo do tego przekonywać – co roku bierzemy udział w miejskiej grywalizacji rowerowej, którą w 2022 roku udało nam się nawet wygrać, a parking rowerowy pod naszą jednostką powoli przestaje mieścić wszystkich chętnych.

Dlatego zależy nam, aby nasi pracownicy mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt, który pozwoli efektywnie wykonywać służbowe czynności i przekona do tej formy kolejne osoby.