null

Materiały

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Do pobrania

Przekazujemy do Waszej dyspozycji materiały elektroniczne, które mogą okazać się pomocne w organizacji kampanii w placówkach. 

Zaświadczenia dla placówek:

Dyplomy dla uczestników kampanii:

Dla rodziców:

Można je pobrać po kliknięciu w odpowiednie linki lub klikając w zalączniki na dole strony.

Dla uczniów – oferta wolontariatu

Jeśli w Waszej szkole jest koło wolontariatu to zachęcamy zaangażować wolontariuszy w Rowerowy Maj. Przydatny może okazać się Niezbędnik Wolontariusza, w którym przekazujemy garść inspiracji na temat tego w jaki sposób zaangażowani uczniowie mogą pomóc przy kampanii. Materiał jest do pobrania poniżej. 

Ponadto przekazujemy projekt graficzny certyfikatu dla wolontariusza:

Na drzwi, tablice w szkołach/przedszkolach

Przesłaliśmy do wszystkich placówek plakat informacyjny “Bierzemy udział w Rowerowym Maju”. Jeśli jednak chcą Państwo więcej takich plakatów udostępniamy ich wersję elektroniczną, z możliwością wydruku. Docelowy format to A2.

Tabliczka na barierki lub stojaki

Poniżej można również pobrać projekty graficzne tabliczek na stojaki, do wydruku w formacie A4. Są 3 wersje, w tym jedna do druku czarno-białego. Takie tabliczki mogą okazać się pomocne przy organizacji przestrzeni parkingowej przy szkołach i przedszkolach w trakcie rowerowego Maja.

Na stronę internetową placówki lub profil w mediach społecznościowych przygotowaliśmy baner graficzny. Zachęcamy do pobierania:

 

Filmy wprowadzające dla uczestników kampanii

Aby zachęcić uczniów i przedszkolaków do kampanii, a także przekazać garść najważniejszych informacji na temat przebiegu Rowerowego Maja, przygotowaliśmy filmy. Należy wyświetlić je w klasach lub grupach jeszcze przed rozpoczęciem maja. Przekazujemy je w Wasze ręce w 6 odsłonach: dla przedszkolaków, dla uczniów klas 1-3 i uczniów klas 4-8 w wersjach po polsku oraz po ukraińsku. Można je odtwarzać zarówno na niniejszej stronie, jak i bezpośrednio z portalu Youtube po kliknięciu w ikonkę “Youtube” znajdująca się w prawym dolnym rogu każdego filmu. Miłego oglądania!

Wprowadzenie do kampanii dla przedszkolaków – wersja polska

Uwaga – film dla przedszkolaków jest interaktywny! Nauczycieli i opiekunów grup przedszkolnych zachęcamy do aktywizowania dzieci według poniższego scenariusza:

00:00 – rozpocznijcie oglądanie w pozycji siedzącej 

1:23 – zatrzymajcie film i poproście dzieci, aby wstały 

1:23-2:13 – smok Romek zwraca się bezpośrednio do dzieci, prosząc kolejno o podniesienie jednej ręki, dwóch, jednej nogi i wykonania wyskoku - zachęćcie dzieci do podążania za poleceniami smoka 

2:13 – wróćcie do pozycji siedzącej 

5:00 – zatrzymajcie film i zastanówcie się wspólnie czy bohaterowie filmu powinni zejść z roweru przed przejściem dla pieszych

6:25 – smok Romek pyta o nazwę kampanii - poproście dzieci aby spróbowały ją nazwać

6:44 – smok Romek przypomina o sprzętach, na jakich można dojeżdżać w ramach akcji Rowerowy Maj, zachęcając do ich nazwania - spróbujcie je nazwać razem z dziećmi.

Wprowadzenie do kampanii dla przedszkolaków – wersja ukraińska

Wprowadzenie do kampanii dla uczniów klas 1-3 – wersja polska

Wprowadzenie do kampanii dla uczniów klas 1-3 – wersja ukraińska

Wprowadzenie do kampanii dla uczniów klas 4-8 – wersja polska

Wprowadzenie do kampanii dla uczniów klas 4-8 – wersja ukraińska

 

Załączniki: