null

Koszulki dla uczestników rywalizacji rowerowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa zajęła I miejsce w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. W podziękowaniu dla tych, którzy przyczynili się do zwycięstwa, przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki. Chętni uczestnicy mogą je odebrać w siedzibie ZTM na ul. Żelaznej 61 do wyczerpania zapasów.

Europejska Rywalizacja Rowerowa (ECC) to zawody, w których rowerzyści z różnych miast starają się pokonać jak najwięcej kilometrów. Warunek jest prosty – rower musi służyć jako środek transportu, nie jako rekreacja czy trening. W maju, podczas trzeciej edycji turnieju, Warszawa okazała się najlepsza spośród 32 miast. Ponad 1,5 tys. uczestników ze stolicy „wykręciło” w ciągu miesiąca niemal 300 tys. km, dystansując  pozostałe miasta.

Nagrodą dla wszystkich jeżdżących rowerem po Warszawie była decyzja Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o przyznaniu dodatkowych środków w wysokości 1 mln zł. Zostaną one przeznaczone na nową infrastrukturę rowerową jeszcze w 2014 r.

Chcemy również wyróżnić najaktywniejszych członków warszawskiego zespołu i wszystkich tych, którzy dołożyli swoje kilometry do wspólnego sukcesu. Dla 100 osób, które pokonały najwięcej kilometrów w ramach ECC, przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki. Od 4 lipca koszulki może odebrać każdy chętny, który uczestniczył w ECC, niezależnie od zajętego miejsca - kto pierwszy ten lepszy! Koszulki czekają na portierni ZTM w godzinach 7-20 (ul. Żelazna 61, róg Grzybowskiej, wejście z napisem "Dyrekcja"). Zapraszamy!