null

Korytarz rowerowy dla Grochowa i Gocławka - prezentujemy projekt

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ogłosiliśmy przetarg na budowę trasy rowerowej w ciągu ulic Mińska-Stanisławowska-Dwernickiego-Szaserów. W ten sposób powstanie spójny korytarz dla rowerzystów z Grochowa i Gocławka, a także dalej położonych osiedli.

Na Stanisławowskiej zyskują wszyscy

 
Na przeważającym odcinku ulicy Stanisławowskiej planowane jest wyznaczenie pasów rowerowych. Szeroka jezdnia pozwala na jednoczesne wyznaczenie tam wygodnej infrastruktury dla rowerzystów oraz nowych legalnych miejsc postojowych. Po północnej stronie na odcinku od Podskarbińskiej do rejonu ronda przy Terespolskiej pas przechodzić będzie w jednokierunkową drogę dla rowerów. Pozwoli to na ominięcie przystanku autobusowego oraz zachowanie istniejącej zatoki postojowej. Dalej po ulicy Mińskiej rowerzyści będą poruszać się jezdnią na zasadach ogólnych. Przypomni o tym stosowne oznakowanie, czyli tzw. “sierżanty rowerowe” (znak P-27).
 
Wyremontowane zostanie też wspomniane rondo u zbiegu Stanisławowskiej i Terespolskiej. Tymczasowe wygrodzenia z barier betonowych ustąpią miejsca estetycznemu rondu z prawdziwego zdarzenia. Ponadto kompleksowy remont na całej długości ulicy przejdą chodniki. Wyremontowane zostaną też przystanki komunikacji miejskiej. Powstanie nowy przystanek autobusowy “Podskarbińska 03” wyposażony w wiatę.
 
Pasy rowerowe na Dwernickiego...
 
W ciągu ulicy Dwernickiego również zostaną wyznaczone pasy rowerowe. Ciągłość pasów w obrębie skrzyżowań zostanie zachowana. W miejscach wymagających od uczestników ruchu zwiększonej uwagi nawierzchnia pasów rowerowych zostanie pomalowana barwą czerwoną. Remont przejdzie również duży fragment chodnika, w tym przystanki autobusowe.
 

… i drogi rowerowe na Szaserów

 
W rejonie ulic Wiatracznej pasy rowerowe przejdą płynnie w drogi rowerowe. Na odcinku do ulicy Garwolińskiej drogi rowerowe zostaną wyznaczone po obydwu stronach jezdni. Na dalszym odcinku, czyli do ulicy Chłopickiego, dwukierunkowa droga dla rowerów zostanie poprowadzona po północnej stronie ulicy Szaserów.  W ramach prac zyskają także piesi. W rejonie skrzyżowań z ulicami Serocką oraz Nasielską zostaną wyznaczone brakujące przejścia dla pieszych.
 
Zapraszamy do zapoznania się z projektem.
 
Stary odcinek jak nowy
 
Nowa trasa połączy się z istniejącą drogą rowerową na Szaserów (od ul. Chłopickiego do ul. Makowskiej). Odcinek ten przechodzi właśnie kompleksowy remont. Stara droga dla rowerów o długości ok. 1 km zyska nową asfaltową nawierzchnię. Zmieni się też jej przebieg – zostanie wyprostowana. Tam, gdzie to możliwe przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów zostaną wyniesione, czyli poprowadzone po grzbiecie progu zwalniającego. Prace na remontowanym odcinku powinny zakończyć się w listopadzie tego roku.
 

Dwa kilometry z kilkudziesięciu
 

Nowa droga rowerowa powstaje przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Łącznie w ramach ZIT WOF powstanie ponad 73 kilometry infrastruktury dla rowerzystów
 
 
Zobacz galerię (4 zdjęć)