null

Konsultujemy przebudowę ul. Jana Kazimierza

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje przebudowę ul. Jana Kazimierza. Rozpoczynamy konsultacje społeczne w tej sprawie.

Planowana przebudowa obejmie kompleksowe zmiany na całej długości tej ważnej dla mieszkańców Odolan ulicy. Przebudowana zostanie jezdnia, chodniki oraz zjazdy na posesje. Na całej długości powstanie ściezka rowerowa. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone w zatokach parkingowych. Na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych zastosujemy elementy uspokojenia ruchu w postaci azyli (wysp dzielących) o szerokości 2,5 m. Przystanki autobusowe w jezdni ulicy (bez zatok) zostaną rozmieszczone za skrzyżowaniami z ulicami Sowińskiego, Goleszowską, Gizów, Ordona. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami wraz z doświetleniem przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. W pasach zieleni pojawi się atrakcyjna zieleń miejska: drzewa i krzewy.

Prace budowlane planujemy w przyszłym roku. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa. Wstępną koncepcję inwestycji przedstawiamy do konsultacji społecznych, aby poznać opinię i oczekiwania mieszkańców wobec planowanych zmian.

Konsultacje społeczne – wyraź swoją opinię

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją przebudowy ulicy (część 1część 2część 3). Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne w sobotę 30 marca (sobota) w godzinach od 10.00 do 13.00 do sali konferencyjnej Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk przy ul. Jana Kazimierza 5, podczas którego będzie można porozmawiać o projekcie. W spotkaniu wezmą udział pracownicy Zarządu Dróg Miejskich oraz jednostek i biur opiniujących i zatwierdzających projekt.

Dodatkowo 8 kwietnia (poniedziałek) projektanci będą pełnić dyżur w Kawiarni „Spotkanie” przy ul. Jana Kazimierza 33 a lokal U7 w godz. 15.00 – 19.00. Wówczas również będzie można zadać pytania i złożyć uwagi do projektu.

Uwagi do projektu można przesyłać na adres konsultacje@zdm.waw.pl do 14 kwietnia 2019 r.

Zobacz galerię (4 zdjęć)