null

Konsultacje nowych dróg dla rowerów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ulica Wiertnicza przed budową drogi dla rowerów. Zdjęcie ilustracyjne

Planujemy budowę czterech nowych dróg dla rowerów: w Al. Jerozolimskich, ul. Kasprzaka, Wolskiej i Połczyńskiej, ul. Powsińskiej i Wiertniczej oraz ul. Jagiellońskiej. Najpierw chcemy jednak poznać opinię rowerzystów na ten temat.

Projekty wszystkich czterech dróg dla rowerów podlegają konsultacjom społecznym. Chcemy zaprezentować projekty przyszłym użytkownikom i spytać ich o zdanie. Uwagi będziemy zbierać podczas spotkań konsultacyjnych (terminy poniżej), pisemnie oraz mailowo: rowery@um.warszawa.pl. Uwagi można zgłaszać do 27 kwietnia 2016 r.

Co dokładnie planujemy?

Projektowane odcinki połączą istniejące odcinki dróg rowerowych i pomogą stworzyć spójny system dróg rowerowych.

  • Aleje Jerozolimskie: planujemy utworzenie trasy rowerowej od ul. Grzymały-Sokołowskiego do pl. Zawiszy, po obu stronach ulicy. Częściowo będzie ona prowadzić po jezdniach serwisowych. W ten sposób powstanie spójna trasa łącząca Ursus i Włochy z Ochotą i centrum.
  • Kasprzaka-Wolska-Połczyńska: planujemy budowę drogi dla rowerów po południowej stronie jezdni na odcinku od granicy Warszawy do ul. Ordona. To łącznie ponad 5 km infrastruktury dla rowerów, łączącej Bemowo, Ursus i Włochy z Wolą i Śródmieściem. Dalszy odcinek do al. Prymasa Tysiąclecia powstaje w ramach inwestycji prywatnej.
  • Powsińska-Wiertnicza: droga dla rowerów połączy istniejące i bardzo uczęszczane przez rowerzystów drogi dla rowerów wzdłuż Trasy Siekierkowskiej i al. Wilanowskiej. Będzie prowadzić po zachodniej stronie jezdni na odcinku ponad 4 km.
  • Jagiellońska: droga dla rowerów powstanie na odcinku od Trasy Toruńskiej do ronda Starzyńskiego, częściowo z wykorzystaniem jezdni serwisowych.

Zapoznaj się z projektami

Prezentacja projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się:

• BEMOWO i WOLA

19 kwietnia 2016 r. (wtorek), godz. 18.00

Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sandora Petofiego, ul. Grabowska 1

• WILANÓW i MOKOTÓW

20 kwietnia 2016 r. (środa), godz. 18.00

Urząd Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 2

• PRAGA-PÓŁNOC

21 kwietnia 2016 r. (czwartek), godz. 18.00

Akademia Leona Koźmińskiego, wejście od ul. Jagiellońskiej 59, budynek A, sala A/24 na parterze

• OCHOTA

25 kwietnia 2016 r. (poniedziałek), godz. 18:00

Urząd Dzielnicy Ochota, ul. Grójecka 17a

Na Wasze uwagi do projektów czekamy do 27 kwietnia. Można je składać pisemnie lub przesłać mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl