null

Kolejny Rowerowy Maj, kolejne wyzwania

Drukuj otwiera się w nowej karcie

43 tysiące uczniów w 83 szkołach ze wszystkich dzielnic Warszawy dzielnie rywalizowało w ubiegłorocznym Rowerowym Maju. Liczymy na to, że tegoroczna edycja będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem, a– młodych rowerzystów na stołecznych drogach będzie jeszcze więcej niż w latach ubiegłych.

Zanim rozpocznie się prawdziwa rywalizacja, dzieci wezmą udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Zajęcia odbędą się w kwietniu, we wszystkich placówkach, które zgłoszą się do rywalizacji. Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe informacje dotyczące przepisów ruchu drogowego, bezpiecznych zachowań na drodze oraz zasad fair play podczas rywalizacji. Takie warsztaty odbywały się również we wcześniejszych latach i spotykały się z pozytywnym odbiorem wśród najmłodszych. Poprzez warsztaty dzieci mogły przypomnieć sobie zasady poruszania się rowerem po mieście, dzięki temu nie odnotowaliśmy informacji o niebezpiecznych zdarzeniach wśród najmłodszych biorących udział w kampanii, co jest pozytywnym dla nas sygnałem i daje motywację do dalszej pracy i organizowania kolejnych warsztatów, które edukują najmłodsze pokolenie.

Dlatego właśnie teraz przygotowujemy się do kolejnej, trzeciej edycji Rowerowego Maja. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów dotyczących wychowania komunikacyjnego, w szczególności jazdy rowerem, w szkołach podstawowych biorących udział w kampanii.

Kampania Rowerowy Maj odbywa się w Warszawie po raz trzeci. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w dzienniku. Dla najaktywniejszych przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym. Najważniejszą nagrodą dla nas i najmłodszych jest jednak świadomość uczniów, że transport może odbywać się również za pomocą zrównoważonego środka transportu, jakim jest np. rower. Wierzymy, że ta świadomość zaowocuje w najbliższych latach, a dzieci  wybiorą w przyszłości komunikację miejską lub rower, jako środek transportu.

Przypominamy, że już tylko do 16 lutego trwają zapisy na Rowerowy Maj 2018. Czekamy na Wasze zgłoszenia.