null

Kasprzaka, Wolska, Połczyńska - nowa droga dla rowerów

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
ulica Kasprzaka - widok na starą drogę dla rowerów namalowaną farbą na zużytym asfalcie

Nowa droga dla rowerów i chodniki oraz koordynacja sygnalizacji świetlnej – takie zmiany czekają ul. Kasprzaka, Wolską i Połczyńską od ul. Ordona do ul. Powstańców Śląskich. Prace na tym kilkukilometrowym odcinku będą realizowane przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę inwestycji. Wybrany wykonawca będzie miał wybudować drogę dla rowerów na odcinku od ul. Ordona (gdzie kończy się istniejąca trasa rowerowa) do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich i Dźwigową. Będzie ona przebiegać po południowej stronie jezdni. Na całym odcinku przebudowane zostaną chodniki – zamiast zniszczonej nawierzchni ułożone zostaną estetyczne płyty betonowe. Remont przejdą również przystanki autobusowe. Jadący od strony centrum zyskają 2 wydzielone pasy do skrętu w lewo w stronę ul. Dźwigowej.

Modernizację przejdzie skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich i Dźwigową. Skręt w ul. Dźwigową od strony Ożarowa Maz. będzie się odbywał wydzielonym prawoskrętem. Powiększone zostaną azyle dla pieszych pomiędzy jezdniami, dzięki czemu piesi będą w stanie szybciej i bezpieczniej przekroczyć ulicę. Powstaną również przejazdy rowerowe, łączące nową trasę z istniejącymi na ul. Powstańców Śl. i Dźwigowej. Sygnalizacja będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami.

Jest to pierwszy etap prac – drugi obejmie odcinek od ul. Powstańców Śl. do ul. Gierdziejewskiego (granica Warszawy). Jego realizacja jest zaplanowana na 2018 r. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.