null

Europejska rywalizacja rowerowa już od 1 maja

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
European Cycling Challenge 2015. Grafika ilustracyjna.
ZTM. European Cycling Challenge 2015

Warszawa już po raz drugi staje do Europejskiej Rowerowej Rywalizacji (European Cycling Challenge 2015). Konkurs rozpocznie się 1 maja i potrwa do końca miesiąca. Tegoroczne nowości to dedykowana dla rywalizacji aplikacja na telefony komórkowe Cycling365 oraz możliwość tworzenia zespołów w ramach miast uczestniczących w przedsięwzięciu.

Europejska Rowerowa Rywalizacja jest otwartym konkursem, w którym biorą udział mieszkańcy 38 miast. Wygrywa miasto, w którym przejechano na rowerach najwięcej kilometrów. Pod uwagę brane są tylko podróże, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina lub teatru itp.

W tym roku organizatorzy ECC przygotowali nowości. Na uczestników konkursu czeka dedykowana dla rywalizacji aplikacja na telefony komórkowe Cycling365 przygotowana w kilku wersjach – na Androida i iOS, a w ciągu najbliższych dni zostanie także udostępniona wersja dla Windows Phone. Aplikacja pomoże w bieżącym tworzeniu tabeli wyników oraz mapy natężenia ruchu rowerowego. Będzie także automatycznie eliminowała  trasy niespełniające warunków regulaminu konkursu.

Drugą nowością jest możliwość powoływania w ramach miasta rywalizujących ze sobą zespołów. Będą one tworzone w trzech kategoriach: szkoły, miejsca pracy i inne. Dla zespołów, które przejadą na rowerach najwięcej kilometrów przewidziano nagrody. Chęć założenia zespołu należy zgłaszać na adres e-mailowy rowery@um.warszawa.pl.

W 2014 roku w ECC wzięły udział 32 europejskie miasta. Uczestnicy w ciągu miesiąca przejechali ponad 1,5 mln km. Zwyciężyła Warszawa pokonując dystans prawie 300 tys. km. W tym roku do rowerowej rywalizacji stanie 38 miast.

Aby przyłączyć się do Europejskiej Rowerowej Rywalizacji wystarczy zarejestrować się na stronie www.ecc2015.eu, pobrać aplikację Cycling365 i od 1 maja przesiąść się na rower.