null

ECC

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Śniadania rowerowe, spotkania na wyższych uczelniach, kampania informacyjna w komunikacji miejskiej i mediach a co najważniejsze – tysiące rowerzystów na Warszawskich drogach dla rowerów. Europejska Rywalizacja Rowerowa 2017 za nami, czas na podsumowanie.

European Cycling Challenge jest największą europejską rywalizacją rowerową, w której biorą udział mieszkańcy miast. Celem rywalizacji jest promocja roweru, jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę brane były przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina, teatru itp. Liczył się każdy kilometr!

Przez cały maj warszawscy rowerzyści przejechali ponad 321606 tysięcy kilometrów. Jest to wynik porównywalny do ośmiokrotnego przejechania kuli ziemskiej. W tym roku taki wynik nie pozwolił Warszawie na znalezienie się na podium, ale wciąż pokazuje to jak duże jest zainteresowanie komunikacją rowerową wśród mieszkańców stolicy. W rywalizacji brało udział 1481 rowerzystów z całej Warszawy, a najlepsza osoba przejechała 2496 kilometrów! Mamy głęboką nadzieję, że rywalizacja zachęciła przynajmniej część osób do tego, aby wykorzystywać rower nie tylko rekreacyjnie, ale również jako środek transportu. Korzyści, jakie płyną z takiego wyboru są dobre nie tylko dla ich samych, ale również dla pieszych i kierowców.

 

LISTA ZWYCIĘZCÓW I PODZIAŁ NAGRÓD W ECC2017: TUTAJ

UWAGA! Osoby, które nie odebrały jeszcze nagród za udział w ECC 2017 zapraszamy do Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120 w czwartek i piątek (29-30.06) w godzinach 16 - 19. Jest to ostatni termin na ich odebranie. 

Do rywalizacji włączyły się w tym roku aglomeracje: Bydgoszcz i Izmir, które swoją objętością są o wiele większe od samej Warszawy. Mimo wszystko, Stolica długo walczyła o podium z Bydgoszczą. Jeszcze tydzień temu brakowało nam kilku tysięcy kilometrów, ale ostatecznie zostaliśmy wyprzedzeni o 12000 km i zajęliśmy 4 miejsce. Miejsce też za podium boli najbardziej. Zwłaszcza w sportowej rywalizacji tak wielu osób. Nie zniechęcamy się jednak i mobilizujemy siły na przyszły rok. Gratulujemy Izmirowi, Gdańskowi i Bydgoszczy zajęcia miejsc na podium a także pozostałym europejskim miastom, z którymi rywalizowaliśmy w tym roku.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Warszawy, którzy pobrali aplikację, rejestrowali swoje wyniki i wykręcili ten wynik dla naszego miasta! Jednocześnie zapraszamy na rozdanie nagród dla tych, którzy przejechali ponad 200 kilometrów! Już 10 czerwca w Warszawie odbędzie się wielkie rowerowe święto. O godzinie 12 spod pl. Defilad wyruszy Warszawska Masa Krytyczna, która przejedzie stołecznymi ulicami wspólnie z mieszkańcami i dziećmi, które uczestniczyły w kampanii Rowerowy Maj. O godzinie 14 rozpocznie się piknik „Rowerowy Finisz”, podczas którego zostaną rozdane nagrody dla najlepszych uczestników ECC. Gadżety otrzymają osoby, które przejechały ponad 200 km, natomiast dla tych, którzy przekroczyli 500 kilometrów mamy nagrody specjalne. Firma Decathlon Polska przeznaczyła pulę 10 000 złotych na karty podarunkowe, sieć siłowni McFIT karnety na siłownię, BikeOnWax kubełki czystości, a Velock pakiety aktywacyjne. Zarząd Dróg Miejskich również przygotował nagrody dla tych, którzy wzięli udział w ECC i przejechali ponad 200 kilometrów, między innymi: koszulki i skarpetki rowerowe, sakwy, światełka, bidony, czy niezbędniki narzędziowe. Dokłada lista zwycięzców z przypisaną nagrodą zostanie opublikowana do 8 czerwca tak, aby każdy mógł sprawdzić co dokładnie otrzyma. Serdecznie dziękujemy partnerom medialnym: Gazecie Wyborczej oraz portalowi NaszeMiasto za informacje o rywalizacji w mediach.

Kontakt do warszawskiego koordynatora: ecc@zdm.waw.pl

Zobacz galerię (2 zdjęć)