null

Duże zmiany na ul. Radzymińskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na ul. Radzymińskiej na Zaciszu praca wre. W najbliższych miesiącach ulica przejdzie gruntowną metamorfozę, która poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Wiosną i latem tego roku nową nawierzchnię zyskała jezdnia i przystanki autobusowe na ul. Radzymińskiej. Teraz rozpoczęła się przebudowa pozostałej infrastruktury. Obejmuje budowę drogi dla rowerów, remont chodników, jezdni serwisowych i oświetlenia na odcinku od ul. Karkonoszy do ul. Bystrej oraz budowę mostku nad Kanałem Zaciszańskim. Droga dla rowerów będzie przebiegać po północno-zachodniej stronie jezdni, ruch będzie jednak możliwy także po drugiej stronie, dzięki wykorzystaniu istniejącej jezdni serwisowej. Równocześnie powstanie również droga dla rowerów i chodnik wzdłuż ul. Bystrej do granicy z Ząbkami. Cała inwestycja kosztuje 9,8 mln zł, jednak znaczną część tej kwoty stanowi dofinansowanie unijne w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
 
Budowa już się rozpoczęła. Po wstępnych robotach brukarskich rozpoczęliśmy zasadniczą część prac. W kilku miejscach droga rowerowa zyskała podbudowę z kruszywa i obrzeża. Remontujemy też wjazdy na posesje. Na całym odcinku wzdłuż drogi rowerowej powstanie nowy, równy chodnik. Uporządkujemy także zieleń uliczną. W ramach prac została przewidziana modernizacja oświetlenia ulicznego oraz budowa oświetlenia drogi dla rowerów.
 
Prace wykonuje Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty. Na ich zakończenie ma czas do czerwca 2018 r. Postęp prac można śledzić na stronie internetowej.
Zobacz galerię (4 zdjęć)