null

Drogi dla rowerów na Trasie AK

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Łącznik rowerowy z ul. Literacką zostanie wyprostowany

<p>Trwa remont Trasy AK na Żoliborzu i Bielanach. Na razie to głównie utrudnienia, ale prace są prowadzone tak, by zachować możliwość przejścia i przejazdu rowerem. W cieniu wielkiej inwestycji powstają też drogi dla rowerów - w sumie ok. 9 km. W kilku miejscach widać już nowy przebieg tras rowerowych.</p>

Remont Trasy AK obejmuje odcinek od ul. Powązkowskiej do ul. Modlińskiej wraz mostem Grota-Roweckiego. Dotychczas mozliwość jazdy rowerem istniała tylko na części  tej trasy. Po zakończeniu prac jesienią 2015 r. do dyspozycji rowerzystów zostaną oddane drogi dla rowerów na całej długości trasy. W sumie powstanie ok. 5,5 km nowych odcinków dla rowerów, w tym wygodny przejazd przez dotąd niedostępny most Grota-Roweckiego. Remont przejdzie też prawie 4 km tras - nierówną czewoną kostkę zastapi asfalt.

W kilku miejscach przebieg dróg rowerowych jest korygowany. Znika m.in. niebezpieczny zjazd ze skrzyżowania z ul. Maczka w stronę Bemowa oraz nieintuicyjny łącznik z ul. Literacką. W obu miejscach nowy przebieg będzie łagodniejszy i wygodniejszy.

Na czas prac rowerzystów, podobnie jak kierowców, czekają utrudnienia w ruchu. Zamknięte są dotychczasowe drogi rowerowe między ul. Powązkowską a ul. Słowackiego. Organizacja ruchu zmienia się dynamicznie, jednak inwestor dba o zachowanie odpowiedniego oznakowania objazdów, również dla rowerów. Na czas remontu wiaduktu w ciągu ul. Powązkowskiej wyznaczono objazd z zastosowaniem wspólnego sygnalizatora pieszo-rowerowego.