null

Droga rowerowa na Wrocławskiej gotowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Droga rowerowa na ulicy Wrocławskiej

Zakończyliśmy budowę drogi dla rowerów na ul. Wrocławskiej na odcinku między Widawską a Powstańców Śląskich. W ramach inwestycji wyremontowaliśmy też ok. 150-metrowy fragment chodnika i nasadziliśmy nową zieleń.

Ulica Wrocławska to jedna z głównych ulic Bemowa. W 2015 r. wyremontowaliśmy nawierzchnię jezdni, a wiosną tego roku przeprowadziliśmy kolejne infrastrukturalne zmiany.

Z przejazdem i łącznikiem

Przede wszystkim wiązały się z budową drogi rowerowej. Powstała między jezdnią a chodnikiem po północno-wschodniej stronie ul. Wrocławskiej na odcinku od ul. Widawskiej do ul. Powstańców Śląskich. Przy przejściu dla pieszych przy ul. Blatona utworzyliśmy przejazd rowerowy oraz krótki łącznik do ul. ks. B. Markiewicza.

Inwestycja wiązała się również z remontem chodnika po południowej stronie ul. Wrocławskiej. Odnowiliśmy go na odcinku od budynku Wrocławska 23B do przejścia przy ul. Blatona. Starą, w kilku miejscach pozapadaną kostkę brukową zastąpiliśmy estetycznymi płytami chodnikowymi. Dzięki temu piesi zyskali komfort dojścia do pobliskich budynków i mieszczących się w nich m.in. sklepów. Mają teraz także więcej przestrzeni, bo na przyległym parkingu na stanowiskach postojowych zamontowaliśmy separatory.

Nie zapomnieliśmy o zieleni. Między jezdnią a wybudowaną drogą dla rowerów wzdłuż ul. Wrocławskiej zachowaliśmy dotychczasową zieleń, którą uzupełniliśmy o nowe rośliny. Nasadziliśmy m.in. dziką różę, dereń biały i tawułę brzozolistną. Całość dopełniliśmy posadzeniem sześciu klonów zwyczajnych.

Oba zadania – budowa drogi dla rowerów i remont chodnika – zostały w wykonane w ramach realizacji budżetu obywatelskiego. Za pierwszym projektem zagłosowało 468 osób, za drugim – 385.

Ostatnie szlify nad projektem

Ale to nie wszystko. Nasze plany obejmują również utworzenie dwóch przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu Wrocławskiej z Powstańców Śląskich, a przy okazji zmianę cyklu pracy sygnalizacji świetlnej, aby uwzględniał nowe rozwiązania dla rowerzystów. Trwają ostatnie szlify nad projektem inwestycji, czekamy na zapewnienie środków do jej realizacji – liczymy, że uda się to jeszcze w tym roku. Dzięki nowym przejazdom powstała trasa zostanie połączona z istniejącym odcinkiem wzdłuż ul. Żołnierzy Wyklętych oraz istniejącym i planowanym na ul. Powstańców Śląskich.