null

Droga dla rowerów wzdłuż Jana Olbrachta gotowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Droga rowerowa na ulicy Jana Olbrachta

Wybudowaliśmy drogę dla rowerów wzdłuż ul. Jana Olbrachta od ul. Antka Rozpylacza w kierunku stacji metra Księcia Janusza. Inwestycja powstała w ramach realizacji kolejnego projektu z budżetu obywatelskiego.

Licząca prawie 400 m droga dla rowerów powstała po południowej stronie ul. Jana Olbrachta i stanowi kontynuację ścieżki rowerowej, którą w 2015 r. wybudowano od strony przystanku autobusowego „Znana 01”. Połączyła tereny w sąsiedztwie ogródków działkowych (w tym rejonie jest wiele bloków, w tym kilka wybudowanych w ostatnich latach) z ul. Bitwy pod Lenino. Dzięki temu mieszkańcy korzystający z jednośladów zyskali komfortowy dojazd pod stację metra Księcia Janusza oraz do pobliskich sklepów i obiektów użyteczności publicznej.

Inwestycja wiązała się również z utworzeniem odpowiedniej infrastruktury towarzyszącej, m.in. umożliwiającej rowerzystom wjazd i zjazd ze ścieżki. Powstały: przejazd rowerowy przez ul. Jana Olbrachta na wysokości ul. Góralskiej przy rondzie ks. M. Krygiera oraz wyniesione przejście dla pieszych przez ul. Bitwy pod Lenino przy dojeździe do Jana Olbrachta. Przy pozostałych zebrach zostały wstawione lub uzupełnione płyty z wypustkami i pasami prowadzącymi, ułatwiającymi przejście osobom niewidomym i niedowidzącym.

Budowę drogi dla rowerów przeprowadziliśmy w ramach realizacji budżetu obywatelskiego. Projekt cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców, poparło go 896 osób.