null

Droga rowerowa na Szaserów jak nowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Kończy się przebudowa drogi rowerowej na ul. Szaserów (od ul. Chłopickiego do ul. Makowskiej). W najbliższych miesiącach zostanie ona również wydłużona do ul. Mińskiej.

Trasa na całym odcinku zyskała nową nawierzchnię. Przejazdy rowerowe i przejściach dla pieszych zostały wyniesione, czyli poprowadzone po grzbiecie progu zwalniającego. Takie działanie ma uspokoić i ruch, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie przejść i przejazdów. Mieszkańcom dziękujemy za cierpliwość i przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

Mamy nadzieję, że efekt prac wynagrodzi tamte niedogodności. W ramach prac pojawiły się też nowe drzewa i krzewy, a chodniki przeszły remont w newralgicznych miejscach. Wyniesione przejścia i przejazdy zostały wyposażone w odpowiednie odwodnienie. W audycie prowadzonym niedawno wspólnie z rowerzystami została ona uznana za jedną z gorszych w Warszawie. Stwierdzone problemy, jak np. liczne słupy stojące zbyt blisko drogi dla rowerów, skłoniły nas do gruntownej przebudowy tego odcinka.

To dopiero początek zmian na ul. Szaserów. Na dalszym odcinku ulicy powstanie nowa trasa rowerowa, która połączy się z tą istniejącą. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych planowana jest budowa trasy rowerowej w ciągu ulic Stanisławowskiej (odc. od Mińskiej do Dwernickiego), Dwernickiego (odc. od Stanisławowskiej do Szaserów) i Szaserów (odc. od Dwernickiego do Chłopickiego). W ten sposób powstanie spójny rowery korytarz dla rowerzystów z Grochowa i Gocławka, a także dalej położonych osiedli. Ogłosiliśmy już przetarg na tą inwestycję. Więcej szczegółów, w tym projekt dostępne pod tym adresem.

Zobacz galerię (8 zdjęć)