null

Dobra wiadomość dla Rembertowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Tablice MSI z napisami "Marsa" i "Żołnierska". Zdjęcie ilustracyjne.
 

W 2017 r. wybudowana zostanie droga dla rowerów na ul. Marsa. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na projekt i budowę tej trasy. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki współpracy ZDM z urzędem dzielnicy Rembertów, który wykonał koncepcję przebiegu trasy, a także Radą Warszawy, która przyznała nam środki na budowę trasy.

W ramach inwestycji powstanie droga rowerowa o długości 1600 m, od skrzyżowania z ul. Żołnierską do ul. Ilskiego. Będzie ona przebiegać po południowo-wschodniej stronie ulicy, wzdłuż muru jednostki wojskowej. Na całym odcinku „leśnym” (do ul. Płatnerskiej) będzie to trasa wspólna z pieszymi, o szerokości min. 3 m.

Poza drogą rowerową, planowany jest też remont przystanków autobusowych i chodników oraz nowe zagospodarowanie zieleni. Inwestycja obejmuje także budowę rowów odwadniających oraz przepompowni wód deszczowych, które zapewnią prawidłowe odwodnienie całej ulicy.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał czas do końca listopada 2017 r. na wykonanie wielobranżowej dokumentacji budowlanej oraz budowę drogi dla rowerów. 

Zobacz galerię (3 zdjęć)