null

Budżet obywatelski z plusem — pracujemy na Jugosłowiańskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

<p>Na odcinku między ulicą Fieldorfa a rondem u zbiegu z ulicą Kwiatkowskiego powstaje droga dla rowerów wybrana do realizacji w głosowaniu mieszkańców. W celu zapewnienia jak najlepszej funkcjonalności zakres prac został rozszerzony.</p>

Duże zmiany na małej przestrzeni

Front robót to niecałe 150 metrów, ale wartość prac wynosi blisko 1,5 mln złotych. Ma to jednak swoje uzasadnienie. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Fieldorfa/Jugosłowiańska/Meissnera. Zyska nowoczesny system automatycznej detekcji samochodów, rowerzystów oraz pieszych, który od lat jest już standardem przy tego typu projektach. Przy okazji wybudowane zostaną dwa brakujące przejazdy rowerowe — od teraz na skrzyżowaniu będzie ich już komplet, czyli cztery sztuki.

Dodatkowe przejazdy są ważne dla pełnego wykorzystania nowej infrastruktury rowerowej, która powstaje jak realizacja projektu z budżetu obywatelskiego pn. “Uzupełnienie drogi rowerowej przy ul. Jugosłowiańskiej”, na który głosowało 1109 mieszkańców. Zgodnie z nazwą projekt zakłada budowę nowego odcinka drogi dla rowerów, który poprawi funkcjonalność i spójność sieci.

Nowy fragment budujemy po południowej stronie ulicy Jugosłowiańskiej między rondem przy ulicy Kwiatkowskiego a skrzyżowaniem na ulicy Fieldorfa, gdzie przebudowywana jest sygnalizacja. Przyda się on również jako dojazd do planowanych pasów rowerowych na ulicy Meissnera, które będą kończyć swój bieg właśnie na wysokości skrzyżowania z Fieldorfa, gdzie zostaną płynnie połączone z drogami dla rowerów.

W rejonie prowadzonych prac wyremontujemy również chodnik, w tym przystanek autobusowy “Meissnera 04” oraz wybudujemy nowy chodnik w miejscu przedeptów przy stacji benzynowej. Zaplanowane zostało także oświetlenie drogi dla rowerów i chodnika. Istniejące latarnie uliczne znajdują się bowiem po drugiej stronie ulic Jugosłowiańskiej.