null

Budżet obywatelski 2021 w 2020 - stawiamy wiaty rowerowe przed terminem

Drukuj otwiera się w nowej karcie

<p>Na Ursynowie rozpoczęliśmy montaż 6 wiat rowerowych przy czterech stacjach metra. Wszystkie udało się ustawić do świąt Bożego Narodzenia.</p>

Projekt mieszkańcy zgłosili do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zagłosowały za nim 2093 osoby, dzięki czemu został wybrany do realizacji. Prace planowaliśmy rozpocząć wiosną 2021 roku, jednak okazało się, że możemy je przeprowadzić znacznie wcześniej, bo już w grudniu 2020 roku.

Jest to możliwe w ramach umowy z firmą A2HM Trade na dostawę wiat rowerowych na 90 przyszkolnych parkingach (w ramach realizacji innego zadania z budżetu obywatelskiego). Dzięki niższej niż się spodziewaliśmy cenie wiat, udało się zamówić 10 dodatkowych w ramach prawa opcji. Cztery z nich trafiły dodatkowo do placówek edukacyjnych, zaś pozostałe sześć montujemy na Ursynowie.

Instalacja wiat rozpoczęła się tam w zeszłym tygodniu. Objęła wskazane przez autora projektu i zaakceptowane przez nas sześć lokalizacji przy czterech stacjach metra. Konstrukcje stoją przy:

  • południowo-zachodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,
  • północno-wschodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,
  • północno-zachodnim wyjściu ze stacji metra Natolin,
  • południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Imielin,
  • stacji metra Ursynów na wysokości ul. Wiolinowej 12,
  • południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Natolin.

Do pełni szczęścia trzeba jeszcze część wiat wyposażyć w stojaki rowerowe. Zamontujemy je na początku tego roku. Każda wiata zmieści pod dachem co najmniej 10 stojaków, czyli 20 rowerów.

Takie zadaszone parkingi będą bardzo przydatne. Znacznie poprawią miłośnikom dwóch kółek komfort korzystania z roweru. Nawet w deszczu czy śniegu będą mogli zaparkować lub przygotować się do drogi w miejscu chroniącym od opadów.