null

Budujemy nowe trasy rowerowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ulica Rzymowskiego. Nowo wybudowana droga dla rowerów, wyremontowany chodnik, odnowion przystanek autobusowy.

Sezon budowlany trwa – toczą się budowy dróg dla rowerów na ul. Rzymowskiego, al. Stanów Zjednoczonych i Ostrobramskiej.

Budowa drogi dla rowerów na ul. Rzymowskiego rozpoczęła się pod koniec września. Po 3 tygodniach na wielu odcinkach jest już ułożona nawierzchnia – drogi dla rowerów wykonano z asfaltu, chodniki z płyt betonowych. Oba ciągi są oddzielone opaską z kostki kamiennej. Prace prowadzone są po obu stronach ulicy na niemal całej długości – od ul. Cybernetyki do ul. Modzelewskiego (po stronie północnej) i do kładki (po stronie południowej). Zgodnie z planem powinny się zakończyć w grudniu. Inwestycję realizuje firma FAL-BRUK.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił już także przetarg na wyznaczenie przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu z ul. Gotarda. Te prace, polegające na uzupełnieniu wszystkich 4 przejść dla pieszych o przejazdy oraz budowie dróg rowerowych i chodników w rejonie skrzyżowania, powinny się również zakończyć w grudniu.

Największa tegoroczna inwestycja rowerowa rozpoczęła się właśnie na Pradze Południe. Powstaną tam drogi dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych i ul. Ostrobramskiej. Trasa rowerowa rozpocznie się przy węźle z Wałem Miedzeszyńskim i będzie biegła po stronie północnej (do skrzyżowania z ul. Grenadierów) i południowej (do połączenia z dalszym odcinkiem przy ul. Poligonowej). W ramach inwestycji powstanie rampa łącząca trasę z ciągiem biegnącym wzdłuż Kanału wystawowego (po północnej stronie jezdni) oraz łącznik do skrzyżowania ul. Kinowej i Rozłuckiej. Na całym odcinku wyremontujemy chodniki, przebudujemy przystanki oraz dosadzimy drzewa (ponad setkę) i krzewy. Wykonawca prac – firma SKANSKA – ma na ich zakończenie 60 dni przy sprzyjającej pogodzie.

Trwają również prace przy remoncie drogi dla rowerów na ul. Belwederskiej. Na całej długości ulicy wymienimy nawierzchnię drogi dla rowerów (z kostki na asfalt, dzięki czemu powstanie pełny ciąg z Wilanowa do centrum o nawierzchni asfaltowej) oraz chodnika (z kostki na nowe płyty betonowe). Poprawiony zostanie przebieg trasy, powstaną także przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach z ul. Gagarina, Nabielaka i Chełmską. Prace powinny się zakończyć w grudniu.

W całej Warszawie trwa obecnie budowa ponad 20 km nowych dróg i pasów rowerowych. W tym roku powstało już prawie 30 km nowych tras, ich łączna długość wynosi już 443 km.