null

Budowa nowej drogi dla rowerów na ul. Połczyńskiej coraz bliżej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ulica Połczyńska. Na pierwszym planie fragment chodnika i drogi rowerowej z kostki betonowej. Dalej chodnik i droga dla rowerów na starym pofalownym asfalcie. Droga rowerowa wymalowana jest białą farbą.

Wpłynęły 3 oferty w przetargu na budowę drogi rowerowej i chodników oraz koordynację sygnalizacji świetlnej na ul. Kasprzaka, Wolskiej i Połczyńskiej od ul. Ordona do ul. Powstańców Śląskich.

Wykonawca będzie musiał wybudować drogę dla rowerów na odcinku od ul. Ordona (gdzie kończy się istniejąca trasa rowerowa) do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich i Dźwigową. Będzie ona przebiegać po południowej stronie jezdni. Na całym odcinku przebudowane zostaną chodniki – zamiast zniszczonej nawierzchni ułożone zostaną estetyczne płyty betonowe. Remont przejdą również przystanki autobusowe. Jadący od strony centrum zyskają 2 wydzielone pasy do skrętu w lewo w stronę ul. Dźwigowej.

Modernizację przejdzie skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich i Dźwigową. Skręt w ul. Dźwigową od strony Ożarowa Maz. będzie się odbywał wydzielonym prawoskrętem. Powiększone zostaną azyle dla pieszych pomiędzy jezdniami, dzięki czemu piesi będą w stanie szybciej i bezpieczniej przekroczyć ulicę. Powstaną również przejazdy rowerowe, łączące nową trasę z istniejącymi na ul. Powstańców Śl. i Dźwigowej. Sygnalizacja będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami.

Jest to pierwszy etap prac – drugi obejmie odcinek od ul. Powstańców Śl. do ul. Gierdziejewskiego (granica Warszawy). Realizacja obu etapów jest zaplanowana do połowy 2018 r. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.