null

Bo liczy się droga

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logotyp akcji. Grafika ilustracyjna.

„W protezie na rowerze – bo liczy się droga” to akcja organizowana przez Fundację Legii, Fundację Krok do Marzeń oraz Fundację Amp Active. Projekt zakłada pokonanie dystansu 2016 km na rowerze przez założyciela Fundacji Krok do Marzeń – Kamila Misztala oraz przyjaciółkę Fundacji Legii, aktywistkę społeczną i sportową – Ulrike Fuhrmann.

Kamil Misztal w młodości, w wyniku poparzenia stracił nogę. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się i dziś Kamil może zarówno chodzić, jak i grać w piłkę. W 2015 roku Kamil zdecydował się przejechać na rowerze 1000 km, aby zebrać pieniądze dla 7-letniego Oskara, cierpiącego na porażenie mózgowe. W tym roku zaplanowany dystans wynosi 2016 km, a celem wyprawy jest zebranie środków na zakup sprzętu protetycznego, dostosowanego do wysokiej aktywności sportowej dla dwóch zawodników warszawskiej amp futbolowej drużyny, prowadzonej przez Fundację Amp Active, której zawodnikiem jest także Kamil Misztal. Koszt zaopatrzenia beneficjentów w taki sprzęt protetyczny wynosi 60 000 zł.

Pozwoli to na powrót do aktywnego życia i realizacji kolejnych sportowych marzeń oraz funkcjonowania na co dzień  bez ograniczeń po amputacji.

Dystans 1916 km jest dystansem, który odpowiada dacie powstania klubu Legia Warszawa, natomiast ostatnie 100 km wyprawy odpowiada stu latom istnienia klubu. Akcja „W protezie na rowerze – bo liczy się droga” wpisuje się w tegoroczne obchody stulecia.

Wyprawa wyruszyła 22 lipca z Warszawy i powróci do niej 7 sierpnia. 

7 sierpnia ekipa rowerowa będzie pokonywała ostatni dystans w Warszawie i okolicach. Zachęcamy do dołączenia się. Bieżące informacje mogą znaleźć Państwo:

Na stronie akcji: http://rowery.gotowidopomocy.pl/

Lub na fanpage: https://www.facebook.com/wprotezienarowerze/

Zachęcamy wszystkich do śledzenia podróży Kamila oraz wsparcia tej akcji. 

Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie i zapraszamy do kibicowania!

Zobacz galerię (2 zdjęć)