null

Rejestracja do Rowerowego Maja 2024 w Warszawie wystartowała

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Do 9 lutego warszawskie placówki oświatowe mogą wysyłać zgłoszenia do udziału w kolejnej edycji kampanii Rowerowy Maj.

Już po raz siódmy zaprosimy młodych warszawiaków, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli do wyboru aktywnych środków transportu w dojazdach na poranne zajęcia, będziemy promować zdrowy styl życia i przyjazną środowisku zrównoważoną mobilność. Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola, również niepubliczne – niech okres między 6 a 29 maja będzie w stolicy prawdziwym świętem aktywnej mobilności!

Zapraszamy do udziału w kampanii

Wystartowały zapisy do kolejnej edycji lubianej przez uczniów oraz przedszkolaków kampanii. Zaproszenia do udziału w Rowerowym Maju trafiły do skrzynek mailowych warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli, a wraz z nimi link do rejestracji. Informacje o rekrutacji rozesłaliśmy także do wszystkich Urzędów Dzielnic z prośbą o powiadomienie placówek zlokalizowanych na ich terenie.

W poprzedniej edycji wzięło udział 441 warszawskich szkół i przedszkoli – ponad sto tysięcy uczestników wykręciło przeszło dwa miliony aktywnych przejazdów. Mamy nadzieję, że siódma odsłona kampanii pozwoli cieszyć się w stolicy kolejnymi rekordami aktywności.

Dobra zabawa w trosce o zdrowy styl życia i czyste powietrze

Rowerowy Maj poprzez zabawę, połączoną z elementami rywalizacji kształtuje w najmłodszych zdrowe nawyki transportowe i buduje ich świadomość na temat ochrony środowiska oraz wpływu każdego z nas na jakość powietrza w mieście.

Uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, a przy okazji także rodzice, nauczyciele i inni pracownicy placówek przesiadają się z samochodów na rowery, hulajnogi, by aktywnie dojeżdżać na zajęcia oraz do pracy. Każdy przejazd, który odbędzie się przy pomocy jednego z aktywnych środków transportu zostanie nagrodzony naklejką. Im więcej aktywnych dojazdów, tym większa satysfakcja oraz szansa na zdobycie ciekawych nagród!

Kampania rozgrywa się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Dla najaktywniejszych uczestników przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody, które mają dodatkowo zmotywować do aktywnych dojazdów. Najważniejsza w całej akcji jest jednak dobra zabawa, za którą stoi wiele korzyści – od wyrabiania zdrowych nawyków i wspierania samodzielności wśród najmłodszych, po dbanie o klimat, powietrze i miasto przyjazne dla mieszkańców.

Zasady rejestracji

Rejestracja do tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj odbywa się przez formularz zgłoszeniowy. Szczegółowe informacje wysłaliśmy na oficjalne adresy mailowe publicznych placówek oświatowych.

Niepubliczne szkoły i przedszkola, które są zainteresowane wzięciem udziału w kampanii prosimy o wiadomość na adres rowerowymaj@zdm.waw.pl.

Rejestracja do kampanii jest jednoznaczna ze zgłoszeniem całej placówki, a decyzja powinna zostać przedyskutowana w gronie pedagogicznym. Rowerowy Maj to świetna zabawa, ale także dodatkowe zadania dla szkolnej i przedszkolnej społeczności.

Rejestracja trwa od 3 stycznia do 9 lutego 2024 r.

Szczegóły kampanii, zasady i relacje z poprzednich lat znajdują się na stronie: zdm.waw.pl/RowerowyMaj

 

KONTAKT W SPRAWIE KAMPANII

e-mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl

fb.com/RowerowyMajWarszawa