null

Aleja Stanów Zjednoczonych już po remoncie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew.

Zakończyła się pierwsza duża inwestycja ZDM w tym roku. 2,5-kilometrowy odcinek al. Stanów Zjednoczonych i ul. Ostrobramskiej stał się przyjazny dla pieszych, rowerzystów i pasażerów autobusów.

Inwestycja objęła odcinek od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Grenadierów (po stronie północnej) i ul. Poligonowej (po stronie południowej). Na całym odcinku wybudowaliśmy wygodne, asfaltowe drogi dla rowerów. Umożliwiają one sprawny i wygodny dojazd z Grochowa i Gocławia w kierunku centrum, zaś w przyszłym roku – przez projektowaną kładkę pod mostem Łazienkowskim – także z lewobrzeżną Warszawą.

Trasy rowerowe to jednak nie wszystko. Remont przeszły wysłużone chodniki po obu stronach ulicy – łącznie ponad 5 km długości. Stare klawiszujące płyty zastąpiliśmy nowymi. Chodniki są oddzielone od dróg dla rowerów kamienną opaską lub pasem zieleni – dzięki czemu uda się uniknąć konfliktów. Piesi zyskali też nowe przejście dla pieszych przez ul. Paryską (dotąd musieli chodzić dookoła), zaś na skrzyżowaniu z ul. Bajońską i Wąchocką przejścia dla pieszych zostały wyniesione do poziomu chodnika, co poprawi komfort i bezpieczeństwo.

Nową jakość odczują pasażerowie komunikacji miejskiej. Generalny remont przeszło 8 przystanków autobusowych. Wyremontowaliśmy perony i zlikwidowaliśmy bariery architektoniczne – przystanki są szersze, a niewygodne schody na Przyczółku Grochowskim zastąpiły łagodnie nachylone rampy. Równocześnie Zarząd Transportu Miejskiego wymienił wiaty przystankowe.

Zadbaliśmy też to zieleń. W ramach budowy posadziliśmy 254 nowe drzewa, w tym szpaler na długim odcinku wzdłuż ogródków działkowych oraz na Saskiej Kępie wzdłuż ekranów akustycznych Trasy „Ł”. To rekompensata za wycinkę 37 drzew, w większości starych i chorujących topól. Wzdłuż całej trasy pojawiło się także ponad 7 tysięcy krzewów i 340 sadzonek pnączy.

Prace na zlecenie ZDM wykonała firma Skanska.

Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 1.
Zobacz galerię (22 zdjęć)
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 2.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 3.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 4.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 5.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 6.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 7.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 8.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 9.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 10.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 11.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 12.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 13.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 14.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 15.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 16.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 17.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 18.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 19.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 20.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 21.
Nowa droga rowerowa i wyremontowany chodnik oddzielone od siebie pasem zieleni i biegnące wzdłuż szpaleru drzew. zdj 22.