null

Akademia Rowerowa - warsztaty 20 września

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warsztaty z bezpiecznej jazdy rowerem po Warszawie są odpowiedzią na rosnący ruch rowerowy w stolicy. Zapraszamy przede wszystkim osoby, które rozpoczynają przygodę z rowerem, czują się niepewnie na ulicy wśród samochodów lub chciałyby zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności związane z jazdą po mieście.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności zachęcamy - Przesiądź się!

Codzienne dojazdy do pracy i szkoły na rowerze to korzyści zarówno dla Ciebie - Twojego zdrowia, samopoczucia i kieszeni, jak i dla miasta.

Podczas zajęć, w grupach liczących maksymalnie 15 osób, uczestnicy przejadą po różnych rodzajach infrastruktury rowerowej, a w czasie postojów poznają przepisy i zasady zwiększające bezpieczeństwo w czasie podróży. Warsztaty będą także okazją do zadawania pytań i dyskusji na tematy związane z poruszaniem się rowerem po mieście.

Zapraszamy w dwóch grupach: 13:00-15:00 i 17:00-19:00

Start: przy Metrze Świętokrzyska. Trasa będzie wiodła ulicami Śródmieścia - łącznie z kontraruchem.

Zajęcia są bezpłatne. Obowiazują zapisy.

 

Cel zajęć

  • Nauka bezpiecznego zachowania się na drodze w czasie poruszania się rowerem oraz zwiększenie pewności siebie wśród samochodów.

  • Poznanie przepisów ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem tych dotyczących rowerzystów oraz obowiązkowego wyposażenia roweru.

  • Poznanie przepisów i zasad bezpiecznego zachowania się na różnych rodzajach infrastruktury rowerowej tj. drogi i ciągi pieszo-rowerowe, pasy rowerowe, śluzy, kontrapasy i kontraruch.

  • Ćwiczenie poruszania się po jezdni na ulicach uspokojonego ruchu nie posiadających infrastruktury rowerowej; Zasady zachowania się na skrzyżowaniach, warunki dopuszczające jazdę rowerem po chodniku, przewóz dzieci na rowerze, jazda w grupie oraz wykorzystanie skrótów dla omijania szczególnie trudnych miejsc.

  • Poznanie zasad bezpiecznego parkowania i ochrony roweru przed kradzieżą.

Warsztaty poprowadzi Fundacja Mobilności Aktywnej

Załączniki: