null

9,4 mln na projekty rowerowe w budżecie partycypacyjnym

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Grafika ilustracyjna.

42 projekty poprawiające infrastrukturę rowerową wybrali warszawiacy w ramach budżetu partycypacyjnego. Oznacza to dodatkowe 9,4 mln zł na ten cel w budżecie miasta.

 

Głosujący mogli wybierać spośród ok. 1,5 tyś projektów. 59 z nich dotyczyło infrastruktury rowerowej. Łącznie zebrały one aż 67 tys. głosów, plasując się w czołówce w wielu dzielnicach. Projekty rowerowe zdobyły pierwsze miejsca na Ursynowie, Żoliborzu, Bielanach, Bemowie, Ursusie i obu Pragach. W sumie do realizacji trafią 42 projekty. Ich łączna wartość to aż 9,4 mln zł, co znacznie powiększa budżet przewidziany w 2016 r. na infrastrukturę rowerową.

Największym poparciem cieszył się projekt drogi dla rowerów na ul. Bora-Komorowskiego. Budowę połączenia rowerowego z Gocławia poparły 4263 osoby. Kilkutysięczne poparcie zebrały także projekty pasów rowerowych na Ursynowie, drogi rowerowej i chodnika na Radiowej i Powstańców Śląskich oraz łącznika rowerowego pod mostem Poniatowskiego. Bardzo ważne dla rowerzystów jest zwycięstwo projektów rowerowych w Śródmieściu: dzięki temu powstanie droga dla rowerów na Marszałkowskiej oraz pasy rowerowe na ul. Andersa, Senatorskiej, Grzybowskiej, Mazowieckiej i pl. Trzech Krzyży.

Realizacja wszystkich projektów jest planowana na 2016 r. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.