null

198 stacji Veturilo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stacja Veturilo. Terminal i rowery na placu Bankowym.

Od września, po uruchomieniu 22 stacji na Mokotowie, Pradze Południe, Woli, w Ursusie i Wilanowie, stołeczni rowerzyści będą mogli korzystać z blisko dwustu wypożyczalni rowerów.

Nowe stacje z 240 rowerami pojawią się w pięciu warszawskich dzielnicach. Będzie z nich można korzystać do końca listopada. Najwięcej, aż osiem stanie  na Mokotowie – przy stacjach metra Wierzbno i Racławicka, pętli Stegny, skrzyżowaniu A. J. Madalińskiego z Puławską, na ul. Czerniakowskiej przy skrzyżowaniach z J. Gagarina i W. Witosa oraz na ul. Jana III Sobieskiego – przy skrzyżowaniach z Dolną i  św. Bonifacego.

Pięć nowych stacji pojawi się na Pradze Południe - przy placu P. Szembeka, przy ulicach Grochowskiej, gen. R. Abrahama, przy skrzyżowaniach Afrykańskiej i Egipskiej oraz na ul. Rechniewskiego.

Trzy nowe stacje staną w Wilanowie - przy skrzyżowaniu ulic Sytej i Vogla (stacja pojawi się po zakończeniu prac budowlanych w tym rejonie), al. Wilanowskiej i Jana III Sobieskiego oraz na ul. Branickiego, a jedna na Woli - przy ulicy Redutowej.

Z rowerów Veturilo będą mogli korzystać również mieszkańcy Ursusa,  gdzie pojawi się pięć stacji - w okolicy Urzędu Dzielnicy, przy stacjach PKP Ursus i Ursus Niedźwiadek, przy skrzyżowaniu ulic Skoroszewskiej i Prystora oraz przy Ośrodku Sportu i Rekreacji.

W systemie Veturilo zarejestrowanych jest obecnie 190 tys. użytkowników, którzy wypożyczali miejskie rowery aż 3,6 mln razy (tylko w 2014 r. było już 1,4 mln wypożyczeń). Po rozszerzeniu system będzie się składał ze 198 stacji z 3 tys. jednośladów.

Najczęściej użytkowanymi stacjami Veturilo są obecnie wypożyczalnie przy skrzyżowaniu al. Niepodległości i Batorego, Stadionie Narodowym i Rondzie Waszyngtona, centrum handlowym Arkadia i na pl. Unii Lubelskiej w okolicy Puławskiej.