null

Tysiąc nowych stojaków

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stojaki przy stacji metra Słodowiec
Stojaki przy stacji metra Słodowiec

Kupujemy kolejny 1000 stojaków rowerowych. Do końca roku dostarczy je firma VENAG. Na ulicach pojawią się na wiosnę.

Przetarg na zakup stojaków został rozstrzygnięty w ubiegłym tygodniu. Koszt jednego stojaka to 140 zł. Zwycięska firma ma 60 dni na produkcję i dostawę. Nowe miejsca do parkowania rowerów pojawią się zatem, w zależności od warunków pogodowych, najpóźniej na wiosnę przyszłego roku.

Obecnie w Warszawie jest ponad 5 tys. stojaków rowerowych typu „U”, zapewniających ponad 10 tys. miejsc do bezpiecznego i wygodnego przypięcia jednośladu w ponad 1000 miejscach w całym mieście. Dzięki nowej dostawie ta liczba znacznie urośnie. Dysponujemy obecnie dokumentacją na montaż 250 stojaków w 40 miejscach, m.in. przy Marszałkowskiej, al. Jana Pawła II, Puławskiej, Kruczej, Karowej czy Ratuszowej. Tak jak przy wcześniejszych zamówieniach, część stojaków zostanie przekazana dzielnicom (m. in. Woli i Ochocie), które ustawią je na własną rękę.

Nowe stojaki pojawiają się również w związku z realizacją inwestycji rowerowych. Niemal 100 sztuk stanie niebawem na ul. Świętokrzyskiej i pl. Powstańców Warszawy. Stojaki pojawią się również np. przy stacji metra Dworzec Wileński (ok. 30 szt.). Wcześniej ok. 30 szt. ustawiono na Nadwiślańskim Szlaku Rowerowym.

Cały czas czekamy na Wasze zgłoszenia – gdzie jeszcze należy ustawić stojaki dla rowerów? Propozycje można przesyłać na adres rowery@um.warszawa.pl