null

Zasłużony samorządowiec stołecznego magistratu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pomieszczenie z białymi ścianami i drewnianą podłogą. Pod ścianą stoi regał zapełniony książkami, nad nim wisi godło i herb Warszawy. Przed regałem stoi krzesło do komputera i biurko ze sprzętem informatycznym, za biurkiem os strony pokoju stoi drzewiane krzesło z pordowym siedziskiem. Po lewej stronie regału stoi stolik nad nim wisi czarno białe zdjęcie, po drugiej stronie stoi komoda i nad nią również zdjęcie Warszawy, budynek Trybunału Konstytucyjnego. Na komodzie stoi wysoki wazon i żółta serwetka oraz telefon. Na tej samej ścianie znajdują się duże drewniane drzwi pomalowane na czarno. Na środku pokoju, na przeciwko siebie, stoją kobieta trzymająca bukiet z czerwonych róż i uśmiechający się mężczyzna. Kobieta jest ubrana w jasno-brązowy sweter i spódniecę w kratę. Mężczyzna stojący obok niej ma nasobie koszulę, marynarkę i jeansowe spodnie. Stojący na przeciwko nich mężczyzna jest w okularach, ubrany w niebieski garnitur, koszulę w bordowe paski oraz różowy krawat. Za parą stoi drewniany stół i krzesła, z bordowym siedziskiem. Za stojącymi widać kawałek dużego, owalnego stołu wraz z krzesłami.

7 października 2021 r. odbyła się uroczystość wręczenia Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Warszawy Wojciechowi Kozakowi, który w okresie od 14.1. do 18.11.2002 roku. był Prezydentem Warszawy, a następnie od 18.11.2002 do 24.3.2004 roku przewodniczącym Rady m.st. Warszawy.

Zarządzanie miastem to trudne zadanie, dające jednak mnóstwo satysfakcji. Myślę, że każdy kto dołożył swoją cegiełkę do rozwoju Warszawy może być dumny z tego jak ona wygląda dziś. Panie Prezydencie, Wojtku dziękujemy za twoje wieloletnie zaangażowanie i pracę na rzecz stołecznego samorządu powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy, przyznawaną przez kolegium odznaki, a także dyplom z podziękowaniami za dziłalność na rzecz Miasta wręczyli przewodnicząca i wiceprzewodniczący Rady m.st Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska i Sławomir Potapowicz. Na uroczystości obecni byli także byli współpracownicy odznaczonego, którzy wspominali współpraę z byłym prezydentem Warszawy.

Kobieta w jasno-brązowym swetrze przypina odznakę, do lewej klapy marynarki, stojącemy przed nią mężczyźnie w okularach. Mężczyzna jest ubrany w niebieski garnitur, koszulę z białym kołnierzykiem oraz różowy krawat. Za nimi na ścianie wiszą czarno-białe zdjęcia Warszawy, brama Uniwersytetu Warszawskiego i wejście do budynku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Za nimi widać okno zasłonięte roletą, z szarymi zasłonami.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Obok siebie stoją kobieta ubrana w jasno-brązowy sweter i spódniecę oraz mężczyzna odczytujący treść dyplomu. Ubrany jest szarą koszulę, błekitną marynarkę i jeansowe spodnie. Za nimi stoi drewniany stół z krzesłami. Obok stołu stoi grupa osób, na przodzie z kobietą ubraną w czerwony kostium.
Grupa mężczyzn ubranych w koszule, garnitury albo jeansowe spodnie oraz przemawiająca kobieta. Ma czarne włosy i jest ubrana w czerwoną garsonkę. Za stojącymi widać gablotę ze sztandarem Warszawy oraz czarno-białe zdjęcie Warszawy, Most Poniatowskiego.
Wspólne zdjęcie uczestników uroczystości. Grupa stoi na tle gabloty ze sztandarem Warszawy oraz czarno-białego zdjęcie Warszawy, Most Poniatowskiego. Przed nimi, z boku widać kawałek dużego owalnego stołu z krzesłami, na którym stoją owoce, ciastka, talerzyki, szklanki i dzbanek z wodą.
Obok siebie stoją kobieta ubrana w jasno-brązowy sweter i spódniecę oraz mężczyzna w okularach, który ma na sobie białą koszulę w bordowe paski i różowy krawat. Zwróceni są do siebie twarzami, uśmiechają się.